Kokius duomenis parodo kredito istorija?

kredito istorijaGalvojate iš kreditų bendrovės pasiskolinti pinigų, bet bijote, kad skolintojai kels jums nemenkus reikalavimus? Dauguma vartotojų nesupranta, kad geriausios sąlygos yra siūlomos tiems, kurie gali pasiūlyti bent jau šiokias tokias paskolų garantijas. Trumpai tariant, kiekvienas vartotojas, norintis gauti kreditą geriausiomis sąlygomis, pirmiausia turi užtikrinti, kad jam nebus jokių bėdų grąžinant visas skolas. Mokant reguliarias įmokas negalima vėluoti – kiekviena diena yra matoma kredito istorijoje. Visi klientai turėtų suprasti, kad paslaugų sektoriuje nuolatos yra pildoma bei tikrinama kredito istorija, kuri dar ir parodo skolinimosi reitingą.

Įsiskolinimai kreditoriams gali būti pavojingi siekiant vėliau pasinaudoti kažkokiomis lizingo paslaugomis ar bandant po kurio laiko skolintis vėl. Kredito istorijoje yra kaupiami visi duomenys – sutartys, kurias sudarėte su paslaugų teikėjais, datos, mokėjimo ypatumai ir t.t. Visa aktuali kreditoriams informacija yra matoma už simbolinį mokestį t.y. prieš suteikiant paskolą, skolintojai bei paskolų teikėja patikrina jūsų kredito istoriją.

Kredito istorijoje paskolų teikėjai mato visas sudarytas paslaugų sutartis. Joje yra nurodomos ne tik kredito sutartys, bet ir lizingo paslaugų ar prekių bei kitų išsimokėtinai pirktų prekių sutartys. Jos yra nurodomos pagal datas, todėl kiekvienas skolintojas mato ar asmuo jau yra įvykdęs visus įsipareigojimus ar ne. Ta kredito istorija leidžia įsitikinti ar klientas pateikia korektiškus duomenis apie savo pajamas bei išlaidas. Tiesa, pajamų informacija jau yra pateikiama kitoje duomenų bazėje, o ne kredito istorijoje.

Kas liečia datas, būtina pabrėžt, kad kredito istorija skolintojams bei paslaugų tiekėjams nurodo visas datas kada buvo sudarytos sutartys. Joje yra matomas ir sutarties galiojimo laikas t.y. kada kiekviena paskolos sutartis yra nutraukiama dėl įsipareigojimų vykdymo užbaigimo. Tai reiškia, kad kreditorius matys kada jūs baigsite mokėti įmokas už kitus kreditus bei lizingo paslaugas ar prekes. Tai jam leis lengviau apskaičiuoti ar suteikta nauja paskola nepridarys jums daugiau bėdų. Visos tos datos leidžia suvokti ar finansiškai jūs išgalėsite mokėti už visas paslaugas, kuomet prisiimsite naujus įsipareigojimus. Matote, kreditoriams būtina viską įvertinti atsakingai.

Kas liečia kitą informaciją, būtina pabrėžti, kad kredito istorijoje taip pat yra matoma informacija apie pradelstus mokėjimus bei įsipareigojimų likučius. Ši istorija pateikia informaciją, kurioje nurodoma kokią sumą dar turės mokėti klientas. Taip pat yra matoma kiek per mokėjimo laikotarpį iš viso buvo dienų, kuomet mokėjimo įmokos buvo pradelstos. Iš to galima bus daryti išvadas ar jūsų finansinė situacija yra gera ar nepavydėtina. Jeigu turėjote daug pradelstų mokėjimo dienų, nemaža tikimybė, kad jums vargiai bus suteiktos naujos lizingo paslaugos ar nauji kreditai. Iš visų tokių duomenų yra sudaromas kredito reitingas tad kuo jūsų finansinė istorija prastesnė, tuo jūsų reitingas blogesnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *