Koks amžius tinkamiausias verslo pradėjimui?

Praeitą savaitę skaičiau vieno ekonomisto straipsnį, kuris mane kaip reikiant nustebino. Jame buvo tikinama, kad verslo pradėjimas – tikrai ne jauno žmogaus žaidimas, todėl jį pradėti reikėtų maždaug amžiaus viduryje. Vidurkis – 39 metai.

Tyrimai rodo, kad amžius dažnai būna privalumas. Vieno universiteto atliktais tyrimais, tinkamiausias amžius pradėti verslą yra 39 metai. Tyrime verslininkai, pradėję verslą virš 50 metų, buvo dvigubai sėkmingesni nei jaunesni negu 25 ir 60–ečiai buvo dvigubai sėkmingesni nei verslininkai, nesulaukę 20.

Žinoma, galima drąsiai teigti, jog tokia nuomonė buvo tikrai šališka (pagrindiniai žmonės, kurie tai įtakojo – Markas Zuckerbergas ir Billas Gatesas), nes tiesiog norima mus priversti galvoti, kad jauni žmonės yra nepajėgūs turėti savo verslą ir nesunkiai bus išstumti iš rinkos. Tai – viena iš priežasčių, kodėl daugelis nesiryžta rizikuoti. Tačiau aš atlikau greitą ir neformalią apklausą su savo partneriais ir rastais ankstesnių apklausų rezultatais. Maždaug 50% žmonių, kurie kūrė savo verslą, buvo 30 metų; jie pasiskirstė su panašiais kiekiais 20 ir 40 metų amžiaus žmonių:

Tačiau čia aš nepasidaviau ir nusprendžiau pasirausti giliau –pasižiūrėti ir internetinių kompanijų įkūrėjų amžių, kuris pasiskirstė taip:

Kaip matome, dažnai ne viskas, ką skelbia garsios kompanijos, yra tiesa.

Informaciją pateikė firma „Finansų sprendimai“. Ji teikia kokybiškas įmonių steigimo Kaune ir visoje Lietuvoje paslaugas. Daugiau informacijos ir naudingų patarimų rasite apsilankę tinklalapyje www.finansusprendimai.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *