Kompiuterių supirkimas

Daugeliui žmonių, kurie pusvelčiui parduoda savo senus kompiuterius kompiuterių supirkimu užsiimančioms įmonės pagalvoja – ar tai pelningas verslas? Kodėl šios įmonės perka naudotus kompiuterius? Visus šiuos klausimus uždavėme vienai kompiuterių supirkimu užsiimančiai įmonei. Jos vadovas sako, kad tokios įmonės perka kompiuterius ne šiaip sau – jie yra reikalingi remontuojant kitus garantinio ar po garantinio remonto reikalaujantiems kompiuteriams – iš naudotų kompiuterių gaunamos pigios detalės, kuriomis pakeičiamos sugedusios garantinių ar po garantinių kompiuterių detalės, tokiu būdu klientas už kompiuterio remontą moka mažiau, tačiau jis gauna puikiai veikiantį kompiuterį, o kompiuterių supirkimu ir remontu užsiimanti įmonė iš to uždirba.

Tai ar kompiuterių supirkimas yra pelningas verslas? „Taip, bet viskas priklauso nuo to, kaip efektyviai tokios įmonės moka išnaudoti sukauptas žinias“ – sako vienos įmonės perkančios kompiuterius vadovas. Prieš įkuriant kompiuterių remontu užsiimančią įmonę reikia pagalvoti, kad tokių įmonių rinka Lietuvoje yra perpildyta, nes puikiai pastebime, kad kompiuterių remontu užsiimančių įmonių skelbimus matome ne tik skelbimų puslapiuose internete, bet vos ne ant kiekvieno stulpo ar reklaminio stendo gatvėse ar namų laiptinėse. Suprantama, kad tokioms įmonėms išsilaikyti ir dirbti pelningai padeda du konkurenciniai aspektai – kaina ir kokybė. Kokybė pasiekiama tuomet kai kompiuterių remontu toje įmonėje užsiima patyrę specialistai, o klientui patraukli kaina – perkant naudotus kompiuterius, kurių dalis kompiuterių remonto įmonės panaudoja remontuodamos klientų kompiuterius. Būtent dėl šios priežasties dauguma kompiuterių remontu užsiimančių įmonių pradėjo užsiimti gretutine veikla – naudotų kompiuterių supirkimu.

Tai gi naudotų kompiuterių supirkimas klaipedoje yra pelningas verslas, tačiau reikia mokėti išnaudoti susidariusias rinkos situacijas. Labai daug kompiuterių buvo nupirkta apie 2007 metus, kuomet pasaulyje buvo pereinama nuo „Windows XP“ prie „Windows Vista“ sistemos, tuomet visi senesni kompiuteriai buvo atiduodami beveik dykai, o perkami nauji kompiuteriai. Tuomet buvo susidurta su daugumos programų nesuderinamumo su „Windows Vista“ programa ir vėl buvo grįžta pas tuos pačius kompiuterių supirkimu užsiimančius asmenis ir perkamos papildomos kompiuterių remonto paslaugos.

Taip pat kompiuterių supirkimu užsiimančios įmonės vadovas teigia, kad būtina turėti sukauptą ir milžinišką žinių apie operacinių sistemų remontą bagažą. Dažnai įmonėse dirbantys „specialistai“, pastebėję programinės įrangos gedimus šias problemas sprendžia pačiu priimtiniausiu jiems būdu – perrašo operacinę sistemą. Tačiau tokiu būdu jie išsprendžia tik dalį problemų, vėliau klientui kyla naujų – jam reikia atgauti savo anksčiau naudotas programas, kurių įrašymas naujai kainuoja papildomai arba pats klientas skiria labai daug laiko namuose atkurti savo naudotoms programos. Būtent dėl šios priežasties kitą kartą toks klientas pasirinks kitą įmonę užsiimančią kompiuterių pirkimu ir remontu, kurios specialistai sugebės sutvarkyti esančias programinės dalies problemas neperrašydami visos operacinės sistemos ir neištrindami kasdienio naudojimo kliento programų. Taip pat reikia turėti omeny, kad klientui dažniausiai tenka susidurti su kita problema – dingsta visi kompiuterio įsiminti internetiniai slaptažodžiai, todėl jis susiduria su jų paieška arba turi būti visus susirašęs turėti popieriniame variante.

Tai gi galima drąsiai teigti, kad jei planuojama užsiimti kompiuterių supirkimu ir remontu, pirmiausia reikia būti specialistu, kuris ne tik sugeba perrašyti programinę dalį, bet ir moka taisyti iškilusias programines problemas. Kaip teigia mūsų kalbintos kompiuterių remonto įmonės vadovas – būtina pasirūpinti ne tik reklama ant stulpo ar skelbimų puslapiuose internete, bet ir informatyvia internetine svetaine. Kompiuterių supirkimo ir remonto verslas tik iš pradžių atrodo lengvas ir suprantamas, tačiau norint jį pradėti teks investuoti ne tik į įrangą, bet ir į žinias.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *