Komunalinių išlaidų taupymas

WaterTaxEnergijos taupymas ir netaupymas yra sena dar iš tarybinių laikų atkeliavusi problema, kai viskas buvo pigu ir, dažnai, neskaičiuojama. Kaip žinia, bent šeštadalį žmogaus išlaidų sudaro būtent komunalinės išlaidos, kurios išlaidų piramidėje užima antrą vietą po maisto. Todėl jas reikia sekti taip pat kruopščiai kaip ir visas kitas, kad būtų pasiektas maksimalus turimų finansų efektyvumas. Šiuolaikinis žmogus vis tik bando taupyti, tačiau kai kuriose smulkmių vietose vis tik padaro klaidas. Tarkime, dujos – pakankamai pigi priemonė ruošti maistą, todėl jos taupymas neatrodo reikšmingas, tačiau įpratus taupyti net dujas pasiekiamas šioks toks bendrasis taupumo jausmas.

Taigi, pora patarimų, kaip galima taupyti dujas. Pirmas ir itin dažnai pasitaikantis jų eikvojimas būna tada, kai užverdamas vanduo patiekalui X ir kai į verdantį vandenį sudedami produktai, paliekamas tas pats kaitinimo lygis, t.y. neprisukama iki mažesnės liepsnos. Iš esmės vanduo užvirė, jis užvirė iki maksimalios temperatūros, kuri normaliam atmosferos slėgiui esant yra 100 laipsnių (žinia, kalnuose jis užverda ir prie 70 laipsnių), tai kam tuomet švaistyti dujas ir maksimaliai kaitinti puodą, kuriame vanduo jau užviręs iki maksimalios savo temperatūros.

Kitas, kiek sunkiau pritaikomas patarimas yra garų puodo įsigijimas, tuo metu, kol verdate, tarkime, ryžius, antrame “aukšte” gali troškintis mėsa arba žuvis, o jeigu turite ir trečią aukštą – dar ir daržovės. Tokiu būdu ne tik kad neišnaudosite papildomų dujų , bet sutaupysite papildomo laiko maisto ruošimui, pasinaudosite ekologiniu maisto ruošimo motyvu, kad garuose ruoštas maistas jau yra švaresnis ir lengvesnis už keptą riebaluose.

Patarimų galima prigalvoti ir daugiau, tokių, kaip tikslaus vandens kiekio naudojimas gaminant patiekalams arba elementarus puodų uždengimas verdant, tačiau šie patarimai yra kiek kitokie ir skatinantys pažiūrėti į savo buitį, kaip pinigus siurbiančią priemonę, taupiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *