Korsetas: ir grožis, ir istorija

Ne kiekvienai moteriai patinka korsetai, tačiau toms, kurios pamėgsta šį drabužį, visa drabužių spinta tiesiog nušvinta kitomis spalvomis, ir taip atrodo labai ilgą laiką. Taigi, korsetas iš tiesų turi savo didelę ir kilmingą istoriją, apimančią ne tik kilmę, bet ir žmogaus teises.

Korsetas suteikia grožio ir elegancijos

Šiais laikais korsetai po suknele padeda išryškinti juosmenį, atskleisti gražias formas, jeigu norisi tą daryti, jeigu norisi, kad  siluetas būtų grakštesnis. Vienos moterys mėgaujasi tiesiog natūralumu, dėl to paprastai atrodančiu siluetu ir ant jo krentančiais drabužiais, kitos siekia formuoti savo kūną kaip skulptūrą, taigi ir korsetų pagalba, aptempiančių pėdkelnių, formuojančių apatinių pagalba. Tai dalykai, kurie padeda išgauti norimas kūno formas ir pasijusti tikrai pelnytai gražiai. Dabar madingi ir korsetas liekninantis, kurį moterys rengiasi ant drabužių. Ant plačios palaidinės ar kokio nors kito platesnio rūbo uždėtas korsetas sutraukia, aptempia formas, dėl to atsiranda naujas grožio pojūtis. Taigi, jeigu tik norite, galite atrodyti itin stilingai, ir nebūtinai tik klasikinio elegantiško stiliaus. Mat madingas ir pašėlusios kaubojės įvaizdis, kai korsetą reikia dėtis ant kaubojiškų drabužių. Tuomet greta dera ir plėšyti džinsai, odinė rankinė, ilgi batai.

Žinoma, dažniausiai korsetai yra naudojami kaip kuna formuojantys apatiniai, leidžiantys greitai turėti norimą efektą. Kam vaikščioti
taip, kaip gamta davė, jeigu tiesiog pasirenkant tinkamą apatinį trikotažą galima pasiekti kur kas malonesnį akiai vaizdą? Taigi, akivaizdu, kad figura formuojantys apatiniai tinka ir miegamajame dėvėti, ir tada, kai reikia juos rengtis po drabužiais. Korsetų, kaip ir apatinių, yra įvairių atspalvių, puoštų skirtingais raštais. Dėl to, kaip galima tikėtis, įmanoma atrodyti tikrai labai dailiai, susiderinti skirtingus spalvinius tonus.corset

Korsetai ir moters padėtis visuomenėje

Nereikia slėpti to, kad korsetai turi vieną ryškiausių istorijų moterų emancipacijos srityje. Turbūt nėra kitų tokių ypatingų ir istoriją žyminčių drabužių kaip
korsetai, burkos ar kažkada senovėje dėvėti skaistybės diržai. Jie visi reiškia galią ir suvaržymą, jie byloja apie pokyčius, kuriuos gali atnešti gyvenimas, apie tai, kaip gali viskas keistis, apie tai, kas gali  būti moteris, o kas ji neturėtų būti. Taigi, korsetai buvo moteriško grožio išraiška, bet ne visada tas grožis buvo malonus.

Senovėje, viduramžiais ir dar po jų, moterims korsetais liemuo būdavo suveržiamas taip stipriai, jog nepaprastą spaudimą patirdavo visi pilvo organai, virškinimo sistema, taip pat ir plaučiai. Dėl itin suveržtų plaučių būdavo sunku kvėpuoti, trūkdavo oro, taigi, moterys dažnai alpdavo. Paprastai būdavo argumentuojama, jog moteris yra fiziškai silpna, silpnoji lytis, dėl to ji negali daryti daugybės dalykų ir jos gyvenimas yra nulemtas tarsi elegantiško daikto namuose. Tačiau įvairios priemonės ir vertė ją būti ta silpnąja lytimi, o ne padėjo tapti stipria. Viena iš priemonių neabejotinai būdavo ir korsetų pagalba, juk dėl jų trūkdavo oro, tekdavo alpti, skaudėdavo galvą. Kartu koresetai suteikdavo didžiausią seksualumą moterims, pabrėždami liekną liemenį, iškeldami krūtinę, atskleisdami klubų platumą ir riestumą. Tai buvo vaizdas, patrauklus vyrų akims, ir visa moters esybė ir būdavo tobulai sukurta bei sutvarkoma, kad lydėtų vyrus gyvenime.

Dabar korsetai dėvimi visiškai kitaip. Žinoma, jie taip pat suteikia liemeniui grakštumo, suveržia jį ir išryškina kitas sritis, tačiau tikrai nebėra to socialinio šleifo, koks būdavo senovinėje didikų visuomenėje.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *