Kroviniu pervezimas i Danija

Kroviniu pervezimas i Danija

Kroviniu pervezimas i Danija

Dar studijuojant ir dalyvaujant Erasmus programos konkursuose teko girdėti, kad nemažai studentų kaip alternatyvą lietuviškoms aukštosioms mokykloms pasirenka Danijos universitetus. Pamažu Danijoje daugėja lietuvių – tiek besimokančių, tiek atvažiavusių dirbti. Lietuvai įstojus i Europos Sąjungą, gerokai suaktyvėjo ryšiai su šiai ekonominei bendrijai priklausančiomis valstybėmis, tamee tarpe ir Danija. Plėtojosi tiek šalių, tiek verslo kompanijų bendradarbiavimas, tad aptarnauti vienas įmones reikėjo kitų – taip didėjo su Danija susijusių įmonių skaičius, tarpusavio prekybos apyvarta, įsikūrė Danijos – Lietuvos prekybos (komercijos) rūmai. Abiejų šalių kompanijoms tapo dar lengviau užmegzti ryšius. Tačiau daugeliui įmonių, net ir jau dirbančių su partneriais Danijoje, vis dar kyla begalė klausimų kaip sėkmingiau vystyti verslą.

Vienas pagrindinių tokių klausimų yra kaip nuolat pervežti krovinius saugiai, greitai, nebrangiai. Didesnius transporto pajėgumus turi tik prekių distribucija užsiimančios įmonės, o dauguma importuotojų ir eksportuotojų kliaunasi logistikos kompanijomis.

Kroviniu pervezimas i Danija ir is Danijos yra pakankamai aktuali paslauga, tačiau tik nedaugeliui įmonių – visų pirma dėl to, kad abi šalys yra nedidelės, o dėl išvystytos Danijos ekonomikos nemaža dalis jos impotuojamų produktų yra nišiniai, tad įmonės, einančios i šią rinką, negali siūlyti tokių pačių prekių, kaip, pavyzdžiui, einančios i Lenkijos rinką. Kroviniai i Danija keliauja kiekvieną dieną, ir kiekviena pristatoma prekių partija yra kelių ar net keliolikos metų metų bendradarbiavimo ir ryšių palaikymo išdava, tačiau net ir po tiek metų kiekviena tiekimo detalė vis dar yra svarbi – greitas kroviniu pervezimas i Danija, terminų ir sąlygų laikymąsis, partneriams is Danijos tinkama kaina yra būtinos sąlygos bendradarbiavimui. Žinoma, negalima pamiršti ir to, kad Danijoje, kaip ir kitose Skandinavijos šalyse, is esmės yra pardavimaas per žmones – jei norite dirbti su Danijos įmone, turite sudaryti gerą įspūdį, kurį vėliau reikės įtvirtinti, potencialių partnerių ar klientų vadovams – asmeninis pasitikėjimas yra labai svarbus veiksnys plėtojant verslą čia.

Kroviniu gabenimas is Danijos kažkada reiškė jau žaislu – legenda tapusių Lego kaladėlių, na ir gal daniškų pieno produktų atvežimą (Danijoje labai stiprus žemės ūkis). Dabar kroviniu pervezimas is Danijos ar i Danija reiškia visų pirma aukštesnę pridėtinę vertę turinčių prekių gabenimą – pavyzdžiui, IT įrangos ar lazerinių technologijų, kurių kūrėjais gali pasigirti abi šalys.

Lietuva ir Danija panašios ne tik požiūriu i naujųjų technologijų vertę ar ekonomikos dydžiu. Abi šalys yra toje pačioje platumoje, panašios oro sąlygos, abi šalys turi po vieną didesnį miestą – Vilnių ir Kopenhagą, abi turi stiprius uostus ir išplėtotą laivininkystę. Laivai bei keltai taip pat yra svarbi susisiekimo priemonė, kuriais vykdomas ir kroviniu pervezimas i Danija ar is Danijos – tai ir automobiliai, ir maisto prekės, ir drabužiai ar aukštosios technologijos.

Esti nemažai mitų tdaugelio šlių atžvilgiu, Danija – viena is tokių. Esą ten nieko nėra, tik undinėlė Kopenhagoje, kuri besanti nedidelis miestukas, ir apskritai keista is ko Danija išsilaiko – juk pagrindinė eksportuojama prekė yra Lego kaladėlė, o daugiau danai niekuo pasigirti negali. Įmonės, kurios jau dirba su danais, gali patvirtinti, kad tai netiesa. Danai garsėja kaip puikūs IT specialistai, Danijos lengvoji pramonė puikiai išvystyta – daniškais drabužiais rengiasi konee visas pasaulis, stiprus žemės ūkis ir geriausiai pasaulyje pripažinti restoranai, i kuriuos, tikėtina, patenka ir lietuviški maisto produktai – tuo pasirūpina nemažai kompanijų, kurių darbas – kroviniu pervezimas i Danija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *