Kur išversti tekstą vertimų biure Vilniuje?

Kur išversti tekstą vertimų biure Vilniuje?

Kartais galima išgirsti, jog tos pačios paslaugos privatiems asmenims ir įmonėms skiriasi. Ar tai yra tiesa atsakyti neskubame, tačiau pateiksime keletą situacijų, kuomet šis teiginys gali būti teisingas ir keletą kuomet ne. Vertimai Vilnius ar taip atrodo paiešką?

Pasitaiko, kad kartu su šiuo teiginiu įvardijamos vertimo paslaugos. Iš tiesų, juridiniai asmenys dažniau susiduria su vertimo paslaugomis, todėl sulaukia ir kitokių, tik jiems skirtų siūlymų. Pavyzdžiui, privatiems asmenims retai kada reikia versti sutartis ar komercinius pasiūlymus, tuo tarpu įmonėms tai gana dažnai reikiama paslauga. Be to, įmonių dokumentų vertima dažnu atveju yra kur kas didesnės apimties, o tai lemia ir visai kitokias kainas.

Ne tik vertimo paslaugos yra daugiau orientuotos į verslo klientus, bet, pavyzdžiui, ir buhalterinės apskaitos paslaugos. Šios privatiems asmenims visiškai nereikalingos (išskyrus vykdančius komercinę veiklą pagal pažymą ar verslo liudijimą). Dėl to tokių įmonių interneto svetainėse ir kainos dažnai pateikiamos be PVM, o tekste vartojami terminai suprantami kartais ne kiekvienam.

Komunikacijų paslaugos kartais irgi būna išskirtos verslui ir privatiems asmenims. Jei tai tik kainos skirtumas, dažniausiai jis atsiranda dėl PVM mokesčio nurodymo ir atskyrimo. Pridėjus prie verslo klientams nurodomų kainų PVM dydį gaunama suma daugmaž lygi privačių klientų kainoms. Visgi, yra specialūs planai, kuriuose dažniausiai daugiau pokalbių minučių, mažiau SMS žinučių, o kai kurių planų gavimui būtina sąlyga – didelis sutarčių kiekis.

Prekių pardavimas dažnai yra vienodas tiek privatiems, tiek juridiniams. Jei Jus domina generatoriai, kainos perkant tokį patį kiekį vargu ar skirsis. Tačiau labai abejojama ar Jums bus siūlomi 100 ar net 1000 kilovatų galios generatoriai, kuriuos perka tik verslo subjektai. Tačiau jei Jums dėl kokių nors priežasčių reikalingas toks galingas elektros šaltinis – be didesnių vargų jį gausite.

Autoservisų, plovyklos, pervežimų ar panašios paslaugos ir fiziniam, ir juridiniam klientui bus suteikiamos tokios pat, vienintelis dalykas, kada gali atsirasti skirtumas – sutarčių sudarymas. Individualiems poreikiams dažniausiai tiesiog sumokama ir gaunama paslauga, tuo tarpu įmonės pasirašo sutartis, pagal kurias moka nustatytu periodu, dažnai suderinamos nuolaidos ar taikomi fiksuoti mokesčiai.

Kaip matote, įvairiausi dalykai, tiek vertimo paslaugos, tiek plovykla ar telekomunikacija yra siūloma labai panašiai visiems, todėl teigti, kad pačios paslaugos skirtingos – nebūtų tikslinga, tačiau šiokie tokie skirtumai gali būti esant tam tikroms situacijoms.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *