Kur pirkti būstą?

būstasDažnai ieškant naujo gyvenamojo ploto iškyla dilema „kur pirkti būstą, naujos statybos ar renovuotame name?“. Kaip žinia naujos statybos būstai yra kiek brangesni nei senos statybos renovuotuose namuose. Na o šiais metais Klaipėdoje susiformavo dar įdomesnis precendentas, kuomet renovuotose namuose gyvenantys žmonės už šildymą mokėjo mažiau nei naujos statybos daugiabučiuose įsikūrė gyventojai.

Tas faktas, jog renovuotuose daugiabučiuose mokestis už šildymą yra mažesnis negu naujai statytuose daugiabučiuose, ryškiai pasimatė per paskutinius du mėnesius. Praėjusių 2012 metų, gruodžio mėnesį senos statybos, bet renovuotose daugiabučiuose kvadratinio metro šildymas vidutiniškai gyventojams atsiėjo apie 2,61LT, praėjusių metų lapkritį – 1,29LT. Tuo tarpu naujos statybos daugiabučiuose šildymas kainavo pastebimai daugiau. Gruodį gyventojai už vieno kvadratinio metro šildymą vidutiniškai atseikėjo šilumos teikėjams po 3,03, o lapkritį – 1,58LT.

Specialistų teigia, kad neverta daryti skubotu išvadu ir teikti, kad gyvenimas naujos statybos daugiabučiuose yra brangesnis nei senos statybos. Toks kainų skirtumas susiformavo pagrinde dėl racionalaus šilumos energijos vartojimo. Senos statybos daugiabučiuose gyvenantys žmonės tiesiog palaikė kiek mažesnę temperatūrą. Skaičiuojama, kad vos pora laipsnių padidinus šildymo temperatūrą, sąskaitos gali išaugti apie 10 procentų per mėnesį.

Perkant būstą reikia atsižvelgti į daugybę skirtingų faktorių. Maža to reikia pasirinkti geriausią kredito įstaigą, kurioje užpildysite paraišką būsto paskolai gauti. Todėl neverta priimti jokių sprendimų impulsyviai ir skubotai. Geriausias būstas yra nuperkamas tada, kai vadovaudamiesi ne emocijomis, o šaltu protu ir išskaičiavimu. Paprasčiau tariant perkant nekilnojamąjį turtą reikia būti itin pragmatišku.

Todėl nauja statyba vis dar lieka viena patraukliausių bei pigiausiai išlaikomų gyvenamųjų erdvių. Tiesiog gyventojams patariama racionaliau naudoti resursus ir kartais prisukti radiatorių kaitrą, vietoj to, kad atidaryti langą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *