Kvepalai pigiau

Namų gamybos kvepalai: pasidaryk pats

Dar mūsų močiutės būtų kuo puikiausiai patarę, kur gauti Olialia kvepalai pigiau. Akivaizdu, kad parfumerija yra tas dalykas, kurį sumani moteris randa būdų ir pasidaryti namuose. Pateikiame savo skaitytojams keletą puikių receptų, su kuriais kvepalai gali tapti nebe prabangi egzotiška, o mielas ir jaukus namų darybos, rankų gamybos produktas.

Maistiniai kvapai

Visų pirma, pravartu žinoti kaip daromi maistiniai kvepalai pigiau. Konditerijos gerbėjos tikrai žino, jog tinkamai įvertinus tam tikrus gamtinius produktus, galima išgauti puikaus aromato kvepalai. Ko mums reikės? Ogi visko, kas valgoma, ir kas kvepia. Pasidairykite – galbūt jūsų sode auga tinkamų augalų, o gal turguje kažkas pardavinėja pigiau, gal savo kvepalų žaliavą iš tiesų rasite prieskonių parduotuvėje?

Taisyklė numeris vienas yra tokia, kad kvepalai visiems maistams turi būti nenuodingi. Pirmiausiai – cinamonas. Jo galima įsigyti lazdelėmis, dar netarkuoto. Tada jis turi itin stiprų kvapą. Tačiau perkant irgi verta atkreipti dėmesį į pakuotę. Cinamonas turi keistą savybę šaltyje prarasti kvapą. Jeigu matote ant pakuotės parašyta, skaitykite, iš kur atvežti šie maisto kvepalai pigiau. Ar transportuojant jie galėjo patirti didelį šaltį? Jeigu perkate žiemą, žinoma, kad galėjo. Tad vertėtų šiomis gėrybėmis apsirūpinti dar vasarą, kai ir kaina cinamono, tiesą sakant, derliaus metu atrodo pigiau. Na o jo jau įsigijus, patariama tiesiog saugoti sausai spintelėje. Norint suteikti aromato konditerijai – tiesiog įtarkuoti jo į pyragus.

Taip pat maistiniai kvepalai pigiau kainuos, jeigu juos gaminsite iš sudžiovintų citrusinių vaisių žievelių. Sudžiovinkite apelsino, citrinos, mandarino ar greipfurto žieveles, labai smulkiai jas sutarkuokite, ir turėsite puikiai kvepiantį aromatą. Kuris, beje, visada kvepės Kalėdomis.

Parfumerija

Kitas variantas, kokiais dar tikslais išgaunami kvepalai pigiau, tai kosmetiniai kvapai, kitaip vadinami parfumerija. Nemažai informacijos, kurie augalai savo skleidžiamu kvapu nekelia alergijos bei nedirgina nervų sistemos, galima rasti internetu. Kaip bebūtų, jeigu jūsų sode auga gėlių darželis, ko gero, nerasite ten labai nuodingų ir kenksmingų augalų (bent jau Lietuvoje), todėl iš šių augalų galimi gaminti kvepalai moterims. Kaip juos gaminti?

One comment

  1. austa parašė:

    kvepalai internete kur kas pigesni 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *