Labanoro giria

Labanoras

Labanoras

Aukštaitijoje plytinti Labanoro giria vilioja įvairaus amžiaus ir poreikiu turistus: vieni čia traukia pabūti prie ežerų, kitus labiau žavi baidarių nuoma, dar kitiems norisi grybų ir uogų, kurių girioje tikrai netrūksta. Kad ir ko benorėtumėte, čia tai galite rasti (žinoma, jūros ar vandenyno čia nerasite, tačiau vandens telkinių gausa, kuri yra viena didžiausių Lietuvoje, tikrai maloniai nustebina).

Baidarių nuoma – paslauga, suteikianti galimybę Aukštaitiją ir Labanoro girią pažvelgti visai kitu kampu, kur ne tik neprivažiuosite automobiliu, bet net ir pėsčiomis sunkiai prieitumėte, tuo tarpu mojuodami baidarių irklais nepajusite jokio vargo ir sunkumų. Viena populiariausių plaukimui yra Lakaja, mėgstamas ir jos intakas – Peršokšna. Abi šios upės teka miškingomis ir vaizdingomis vietovėmis, kuriose gausu ir miško gyventojų, paukščių giesmininkų, todėl visą kelia Jus lydės tikros gamtos garsai.

Grybavimas ir uogavimas – dar viena labai šauni pramoga, kurios metu ne tik galima pakvėpuoti grynu oru, bet ir parsivežti miško gėrybių, kurios vėliau gali džiuginti visus metus: šaldytos, vakuotos, džiovintos ar bet kokia kita forma išsaugotos tolesniam vartojimui. Prisirinkę užtektinai grybų ar uogų galėsite atsipūsti kurioje nors poilsiavietėje, kurių Labanoro girioje netrūksta. Be viso to, jos įrengtos labai gražiose, vaizdingose vietose.

Poilsiaujantiems prie ežerų vertėtų pasirūpinti ne tik tinkamos stovyklavietės radimu, bet ir nepamiršti palapinės, geros kompanijos – o jei dar vėliau susigundytumėte baidarių nuoma – garantuotas puikus poilsis. Juk kombinuoti įvairiais turizmo ir laisvalaikio rūšis yra tiesiog nuostabu.

Be šių minėtų pramogų Aukštaitijoje apstu ir kitų laisvalaikio praleidimo būdu, kadangi tai vienas labiausiai turizmo srityje išvystytų regionų, kur atvyksta ne tik Lietuvos, bet ir užsienio svečiai, susižavėję įspūdingais Labanoro ir Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos stebuklais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *