Laikai keičiasi, metais keistis ir mums

Sulig kiekviena diena judame pirmyn, tobulėjame. Tačiau šiuolaikinės technologijos juda kur kas sparčiai nei juda žmogus, tai yra, nespėjame prie technologijų prisitaikyti, pakeisti savo įpročių ir vis labiau imame laikytis mums įprastų dalykų. Jaunimas elgiasi kiek kitaip, tačiau vyresni žmonės stengiasi neapsunkinti savęs ir pasilieka prie ne tokių modernių, mažiau patogių, tačiau jiems įprastų sprendimų.

Kol kas Lietuvoje ne itin sparčiai vystomas elektromobilių pakrovimo tinklas, todėl neperkami elektromobiliai. Tuo tarpu žmonės teigia, kad labiau domėtųsi elektromobilių pirkimu, jei būtų išvystytas jų pakrovimo tinklas. Užburtas ratas, tačiau tiek viena pusė, tiek kita žiūri kaip jai yra patogiau ir naudingiau. Dėl šios priežastis elektros varikliai automobiliuose nebus sutinkami taip dažnai kaip sutinkami vidaus degimo varikliai dar bent keletą metų, o greičiausiai net ir gerą dešimtmetį. Tačiau elektros varikliai artimiausiu metu neturėtų būti pakeisti niekuo kitu kai kuriuose stacionariuose objektuose, prie kurių prijungiama stabili elektros linija. Kaip alternatyva jai gali būti naudojama saulės ar vėjo energija, tačiau ir ji konvertuojama į elektros energiją.

Patys žmonės taip pat kažkiek keičiasi, visuomenė lyg ir bando prie to priprasti, toleruoti „kitokius“, tačiau neretai gaunasi šnipštas – vieni laikomi visiškai netolerantiškais, o kiti peržengia visas ribas ir jų tolerancija tampa perlaužta, propagandinė. Tai irgi nėra gerai, tad žmonėms tiesiog reikėtų išmokti keistis palaipsniui, nebijoti keistis, bet ir nebandyti to „Čia ir dabar“.

Atrodo, kad tolerancija, elektros varikliai ir žmonių pasikeitimai neturi nieko bendro, tačiau kai pradedi žvelgti kitu kampu – laikai keičiasi, žmonės turi taikstytis su naujovėmis, tačiau ne visi tai drįsta, tad taip ir atsiranda tolerancija tiems, kurie nesikeičia ar keičiasi per greitai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *