Laptop kompiuteriai išstumia darbinius?

Nešiojami kompiuteriai yra darbo prietaisas be kurios kažin ar darbe išsiverstų  verslininkas, studentai ir mokinys. Laptop kompiuterių perkamumą padeda pasiekti netik charakteristikos: *lengvumas, *patogumas, *mažos elektros energijos išlaidos, bet ir gera kaina. Prieš gerą dešimtmetį kompaktiški kompiuteriai buvo žymiai brangesni , nešiojamo tipo kompiuterių kaina buvo nuo šešių tūkstančių litų. Vystantis technikai pakankamai smuko ir nešiojamo tipo kompiuterių įkainiai – šiomis dienomis visiškai naują Acer kompiuterį nesudėtinga nupirkti ir už mažiau nei 1000 Litų.

Portabilių bei stacionarių kompiuterių palyginimas

Kanų skirtumai
Nepaisant nuolatinio kainų mažėjimo nešiojamo tipo kompiuteriai vis dar kainuoja daugiau negu personaliniai kompiuteriai. Panašių duomenų tradicinio kompiuterio kaina maždaug  30% menkesnė negu „laptopo“ kompiuterio. Be abejo, kad personalinio kompiuterio papildomai prireiks įsigyti tokius papildomus priedėlius kaip: * vaizduoklis, * klaviatūra  *kompiuterio pelė laptop kompiuteriai šiuos priedėlius turi pridėtus. Tai truputėlį sumažina kainų skirtumus.

Laptop kompiuterių lengvumas
Tai ryškiausias laptop kompiuterių pliusas. Maži laptop kompiuterio išorinai išmatavimai bei svoris leidžia lengvai gabentis kompiuterį su savimi: * į ofisą, studijas arba kelionę. Mūsų šalyje greitai daugėjant nemokamo interneto wi-fi vietų svarbius darbus įmanoma atlikti nevien darbo vietoje arba namuose. Dar, su įkraunama baterija portabiliu kompiuteriu nesunku kelias valandas dirbti neturint elektros energijos šaltinio.
Portabilaus kompiuterio taisymas bei atnaujinimai
Nešiojamąjį kompiuterį atnaujinti reikia atidžiau nei stalinį . Dėl daugiau kainuojančių komponentų bei kruopštumo reikalaujančio montavimo nešiojamojo kompiuterio techninis remontas  yra brangesnis. „Laptop“ Tipo kompiuteriai gali būti naudojami skirtingose aplinkose, dėl to kartais gali pasitaikyti, kad įrenginys nukenčia užpylus gazuoto gėrimo ar peino. Patekus į tokią situaciją svarbu greitai ištraukti ličio jonų bateriją ir dviems – trims parų kompiuterį padėti nusausėti. Nespėjus to atlikti nedelsiant, laptop taisymo kaštai gali būti didesnės už kompiuterio savikainą.
Tokių kompiuterių  galingumas
Šiuolaikinių nešiojamų kompiuterių darbo greitumas, vaizdo ryškumas yra užtenkami interneto naršymui ir pramogavimui. Tokiu atveju jeigu užsiimate grafikos keitimu ar esate didžiulis kompiuterinių žaidimų fanatikas, ko gero labiau apsimoka pasirinkti ypač greitą įprastinį kompiuterį, kurį nebrangu dažniau paspartinti.
Taigi, prieš planuojant nupirkti kitą nešiojamą pc naudingiau apmąstyti kokioms užduotims jį naudosite, bei kokios charakteristikos yra reikalingiausios. Jeigu neretai keliaujate, ar  studijuojate universitete, dėl savo portabilumo nešiojamo tipo kompiuteris bus ypatingai reikalinga studijų priemonė.
Asmeniniai kompiuteriai Lietuvos Respublikoje: populiarėjimas Europos Sąjungos rėmimo fondų dėka
Lietuvos Respublika pagal kompiuterinių technologijų naudojimą yra šale lyderiaujančių rytinėje ES ir pradeda prisivyti vakarinės dalies ES šalis. Portabilių kompiuterių populiarumas ženkliai plečiasi ir dėl reikalingos ES struktūrinių flėšų paramos. Kompiuterinių technologijų viešų paslaugų ir visuoemnės projektų „auginimui“ skiriama lėšų nuo 2004-tųjų. 1-mojo subsidijų etapo metu sėkmingai įgyvendinta 19 rėmimo projektų. Daugelis jų yra susiję su web priegos plėtra gyventojams. Viena iš svarbiausių šių projektų tikslų buvo įgyvendinti nemokamą prieigą prie nešiojamų kompiuterių ir web ryšio kiekvienoje bibliotekoje. Projektas buvo baigtas apytiksliai prieš vienerius metus.
Nešiojami kompiuteriai bei laptop tipo kompiuterių naudojimas mūsų tėvynėje : statistiniai duomenys
Kad finansinė Europos Sąjungos paramos fondų parama yra naudinga įrodo ženkliai didesnis laptop kompiuterių naudojimas Lietuvos Respublikoje. Stacionarūs kompiuteriai 2013 metais nuolatos naudojami 75% mūsų šalies nuolatinių žmonių. Aiškiai Pastebimas didėjantis senesnių piliečių asmeninių kompiuterių naudojimosi didėjimas – pensininkų grupėje IT technikos naudojimas kilstelėjo beveik 15% bei 2013-tais metais sieka 39,4 proc.
Buitinė technika internetu
Televizoriai su „Smart TV“ funkcija
Televizoriai su „Smart TV“ arba išmanusis TV tai šiuolaikiški LED televizoriai turintys daugybę galimybių. Asmenines internetines parduotuves turi įvairios garsiausios įmonės pavyzdžiu kaip LG arba Asus. Apsipirkinėjant virtualiose pardutuvėse nesunku sugretinti kompiuterinės technikos duomenis  kaip:
dydis
technikos svoris
darbinis spartumas
elektros naudojimas
Be to, apie internetinėse prekybos vietose parduodamas prekes paprasta surasti pirkėjų atsiliepimus. Dauguma kompanijų prekiaujančių internetu naudojančios turinčių internetines parduotuves gali atvežti prekę už tai neprašydami mokesčio.

One comment

  1. Viliux parašė:

    laptopas – gerai, bet jei reikai galingo, tai kaina kosminė gaunasi, geriau jau rinktis stacionarą tokiu atveju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *