Leidimas gyventi Lietuvoje: kas, kaip, kiek?

ny lottery

Leidimas gyventi Lietuvoje užsienio piliečiams – rimtas ir gana sudėtingas procesas, kai reikia sutvarkyti ne tik nemažą kiekį dokumentų, bet ir apsišarvuoti kantrybe. Taigi susipažinkime: kas, kaip ir kiek?

Leidimas gyventi Lietuvoje yra dokumentas, suteikiantis teisę laikinai gyventi Lietuvoje. Gyvenimo Lietuvoje laikotarpis būna nurodytas leidime. Žmogus, kuris gauna leidimą gyventi Lietuvoje, gali elgtis taip pat, kaip ir kiti piliečiai – pasirinkti gyvenamąją vietą, ją keisti, išvykti iš Lietuvos ir vėl į ją grįžti.

Paprastai leidimas gyventi užsieniečiui, kuris atvyko ne iš Europos Sąjungos šalies, išduodamas vieneriems metams, o lietuvių kilmės asmenims ir tiems, kurie yra išsaugoję teisę į Lietuvos Respublikos pilietybę, leidimas gyventi išduodamas penkeriems metams.

Užsieniečio prašymas išduoti leidimą gyventi turi būti išnagrinėtas per 6 mėnesius nuo prašymo pateikimo datos, o užsieniečio, turinčio Europos Sąjungos valstybės narės išduotą ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi – ne vėliau kaip per 4 mėnesius.

Daug kas kreipiasi į įvairias firmas, padedančias gauti leidimą gyventi Lietuvoje. Viena iš tokių – „Lithuania 4U“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *