Lektuvu bilietai

Skaitant kelionių aprašymus žurnaluose ar poeziją apie Gruzijos kalnus, nejučia užsimanai keliauti. Tuomet greitai paieškai lektuvu bilietai, bet nerandi pigių arba prisimeni, kad štai tą dieną dirbi, o tą savaitgalį prižadėjai pasirodyti sesers vaiko krikštynose… Taip ir netampa tie susirastieji lektuvu bilietai bilietai į „laisvę“. Tačiau kartais pasiseka ir, radę kuo pigesnę kelionę į kuo įdomesnę šalį, pradedame planuoti kelionę tarsi patį svarbiausią pasimatymą: kuo apsirengti, ką pasiimti, kaip išsisukti nuo tos veiklos, kurią turėjai atlikti tuo metu, kai keliausi. Žinoma, galima keliauti ne tik lektuvu, tačiau pastaroji transporto priemonė, leisdama nuvykti didelius atstumus per trumpą laiką, jau tarsi tapo kelionės sinonimu.

Lektuvu bilietai

Lektuvu bilietai

Jau pradėdamas ieškoti bilietų, dažniausiai turi mintyje bent vieną šalį, kurią nori aplankyti. Arba net ne šalį – tiesiog nori nuvykti „ten, kur šilta“. Na, atsidarai kokį lektuvu bilietai wizzair ir žiūri: Malaga? Barselona? Montpellier? Kurortuose pragyvenimas yra ganėtinai brangus, o ir šiaip dideliuose Europos miestuose ne visada lengva surasti pigų viešbutį. Tada pergalvoji: o gal Egiptas? Marokas? Tunisas? Ten gyventi nebrangu, bet užtat lektuvu bilietai atitinkamai daugiau kainuoja. Ieškodamas geriausio pasiūlymo visada turi pasverti tai galvoje: ar galiu sau leisti? Kada galiu sau leisti? Bilietai į tolimesnes šalis turėtų būti ieškomi anksčiau, negu į artimesnes Europos valstybes. Tam tikra prasme tai gerokai patogiau: planuojant kelionę po pusmečio galima nesijaudinant pasiimti atostogų, suderinti vizą ar kitus reikalingus dalykus. Tačiau kartais norisi arba reikia išvykti tuojau pat (t.y. už keleto savaičių)…

Ar tai reiškia, kad lektuvu bilietai i vokietija, vokietija gali būti nesijaudinant įsigijame paskutinę minutę? Ne visai taip. Paprastai anksčiau pirkti bilietus yra pigiau, tačiau aviakompanijos (ypač, pavyzdžiui, ryanair) neretai paskelbia nemažų nuolaidų likus mėnesiui ar porai savaičių iki skrydžio. Kodėl? Ryanair orientuojasi į klientus, kurie stengiasi sutaupyti, todėl likus didelei daliai neišpirktų skrydžio bilietų, staiga nuleidžia kainas, kad lėktuvas būtų užpildytas. Todėl perkant lektuvu bilietai internetu verta susižinoti daugiau apie aviakompaniją, iš kurios perkate, ir apie miestą, kur skrendate. Gerai panaršę internete nebegalvosite, kad lektuvu bilietai yra kažkokia prabangos prekė – kartais skristi kur nors kainuoja dar pigiau negu važiuoti autobusu arba traukiniu.

Vienas iš spėjimų apie ateitį (tų realistinių, ne tų, kur vaikai dėvi pastelinių spalvų priglundančius drabužius ir skraido su riedlentėmis) yra, kad skraidysime mes nebeilgai. Lėktuvai išeikvoja labai daug kuro ir besibaigiant natūraliam kurui Žemėje, pradėsime jį taupyti, todėl kuras bus itin brangus ir skraidyti galės sau leisti tik turtingiausieji. Jei tikime šia pranašyste, tampa šiek tiek sunku nuspręsti, ką daryti dabar: ar neskraidyti, kad „pataupytume“ kuro ateičiai, ar kaip tik įsigyti lėktuvų bilietai, kol dar galime.

Kaip ten bebūtų, daugelis sutiktų, kad nusigauti iš vienos vietos į kitą lektuvu yra paprasta ir nebrangu – ypač jei paieškai geriausių variantų ar pasinaudoji pigiausi lektuvu bilietai forumas paslaugomis (geras puslapis tokiai informacijai gauti). O jei ir neišeina nuskristi kur nors už grašius – galbūt kartais kelionės tikslas gali būti svarbesnis už kainą: ar tai būtų egzotiška šalis, kurią jau labai seniai svajojote aplankyti, ar paprasčiausi lektuvu bilietai anglija, kur aplankysite ten dirbantį brangų žmogų. Svarbu skirti šiek teik laiko atsisėdimui prie kompiuterio, pasiimti popieriaus lapelį, kur žymėsitės pigiausius ir patraukliausius variantus bei lektuvu tvarkarastis ir… laukti išsvajotosios kelionės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *