Namo statymas. Ką įmanoma atlikti pačiam, o ko geriau reiktų prašyti specialisto?

PlytosŽinia, yra gerų statybininkų, kurie geba atlikti gal dešimtis statybos ir remonto darbų. Jie dar vadinami plataus profilio statybininkais. Tokį vieną teko pažinoti, kai dar paauglys būdamas dirbau sezoninį darbą statybose. Tas statybininkas sakė galintis “pastatyti namą nuo pamatų iki raktų”. Vienas.

Tai paklaustas apie darbą pradėjo pasakoti, jog pamatų klojimui vis tiek kažkas padeda, tai visiškai vienas nedirbi, o štai visa kitą gali atlikti pats. Visada lengviausia atlikti visus vadinamus “betoninius” – darbus t.y. grindų betonavimą, mūrijimą, tinkavimą, laiptų subetonavimą, židinio subetonavimą ir panašius pamatinius darbus. Žinoma, jie atliekami ilgiausiai nes paprastą sieną kurios matmenys būtų tarkime 2m*2m vis tiek trunka gerą dieną, tai visą namą sumūryti jau truktų gerą mėnesį. Tuo labiau, kad betonas ilgai džiūva ir jam reikia itin parankių sąlygų jam. Štai su jau pastatyto namo patalpų apdaila visada būna daugiausiai problemų, nes, jeigu atsirastų koks mūrijimo ar betonavimo netikslumas, jį visada galima užmaskuoti tinko sluoksniu, o apdaila jau turi tiesioginį vaizdą į išorę, todėl ją privalu atlikti tinkamai. Patys nemaloniausi yra plytelių klijavimas, tapetų klijavimas ir lubų montavimas. Plytelių klijavimo trūkumas taip pat yra itin ilgas atlikimo laikas. Profesionalus statybininkas sugeba per dieną išklijuoti gal 8 kvadratinius metrus plytelių, bet ir tai, jeigu nėra kampų, vamzdžių ir kitų elementų. Tačiau vienam neišsprendžiamos problemos prasideda, jeigu namo šeimininkas nori suteikti šarmo savo namui, tuomet reikia derinti dar kelis elementus prie namo išvaizdos. Jeigu namas klasikinio dizaino ir nuožulniu stogu, prie jo puikiai priderinti kokybiški vidaus ir lauko laiptų turėklai yra tas vadinamas “cinkelis. Kaip prie kostiumo priderintas kaklaraištis ar marškinių sąsagos. Tada jau vienas pats statybininkas nieko padaryti negali, jau tenka kreiptis į dizainerį, kuris, pasitaręs su klientu užsako vienetinius tik tam klientui pritaikytus tiek laiptų tiek ir balkonių turėklus. Tada jau prasideda kalvio ar kalvystės įmonės paslaugų darbas. Šių įmonių yra daug, dėl ko dar tenka atsirinkti tinkamus ir ilgiausią patirtį turinčius kalvius. Grįžtame prie plataus profilio statybininko, kiti darbai, kuriuos net jis patikėtų specialistams būtų stogo dengimas, pamatų šiltinimas ir šildymo sistemos įrengimas, nes nuo šių savybių labai priklauso namo energetinės savybės, drėgmės kaupimasis ir kitų darbų išsaugojimas, nes, tarkime, kiauras stogas jau gali sugadinti kitus vidaus apdailos darbus, tad čia rizikuoti neverta, geriau pasitikėti ir patikėti tai siauros srities profesionalams.

Tačiau, paprastą namelį įmanoma pastatyti, susimūryti ir išsibetonuoti pačiam, jei, žinoma, esate patyręs statybininkas arba bent jau tokį žinote. Tačiau kalvystės darbus, dizaino elementų kūrimą, ir viską, kas susiję su šildymu ir vėdinimu palikite profesionalams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *