Naujienlaiškiai

Naujienlaiškis – brukalas ar visgi naudingas laiškas?

Newsletter

Newsletter

Ar dažnai jums girdimas svetimžodis newsletter arba lietuviškasis jo atitikmuo – „naujienlaiškis“? Tie, kurie dažnai naudojasi internetu, tikriausiai į šį klausimą atsako teigiamai, o rečiau juo besinaudojantiems gali iškilti klausimas – kas tai? Taigi <ahref=“http://www.mailerlite.lt/“>newsletter, arba naujienlaiskis tai elektroninis laiškas, paprastai periodiškai siunčiamas suinteresuotiems adresatams ir pranešantis kokios nors įstaigos ar organizacijos naujienas. Naujienlaiškiams artimi yra naujienraščiai (naujienas skelbiantys užrašai) ir savaitlaiškiai (tai kas savaitę rašomas laiškas, pvz., kassavaitinė literatūros skelbinių apžvalga interneto kultūros portale). Taigi tikriausiai kiekvienas iš mūsų jau yra susidūręs su šiomis interneto paslaugų naujovėmis.

Trinti ar skaityti?

Kiekvieną dieną savo elektroninio pašto dėžutėse atrandame įvairių naujienlaiškių, dažniausiai iš įvairių prekybos įmonių, kurios skelbia vykdomas akcijas, siūlo nuolaidas teikiamoms prekėms ir paslaugoms. Neretai tokius laiškus vadiname brukalais (nepageidaujamais elektroniniais laiškais), tačiau nereikėtų jų taip nuvertinti – išmokite atsirinkti tuos naujienlaiškius, kurie jums aktualūs ir atraskite juose tai, ko ieškote.

Maisto ir buitinių prekių pirkimas – mūsų kasdienybė. Tam, kad apsipirkimas būtų labiau apgalvotas, jums gali būti siunčiamas iki naujienlaiskis, o taip pat ir rimi naujienlaiskis, kuriuos galite užsisakyti prekybos centrų „Iki“ ir „Rimi“ interneto portaluose, taip pat prekybos centruose, kai užsisakote nuolaidų kortelę (anketoje galite pažymėti, kad norite gauti naujienlaiškius).

„Iki“ ir „Rimi“ naujienlaiškiai

Prekybos centro „Iki“ interneto portale galite labai paprastai užsisakyti „Iki“ naujienlaiškį. Tereikia susirasti skiltį „Naujienlaiškis“ ir pateiktoje lentelėje įvesti savo elektroninio pašto adresą bei pažymėti, kokios naujienos jus domina. „Iki“ siūlo tris skirtingus naujienlaiškius, kuriuos galite rinktis kiekvieną atskirai arba visus kartu: tai naujienlaiškis apie geriausius savaitės pasiūlymus, pasiūlymai nuolaidų kortelių „Iki Premija“ ir „Mylimiausia“ turėtojams ir pranešimai spaudai. Taigi kiekvienas pirkėjas gali išsirinkti sau labiausiai tinkantį naujienlaiškį. Pirkėjas, kuris neturi nuolaidų kortelės, gali rinktis naujienlaiškius apie geriausius savaitės pasiūlymus; kuris turi – pasiūlymus kortelių turėtojams; o kuris domisi prekybos centro veikla, galės rinktis naujienlaiškius apie pranešimus spaudai.

Prekybos centro „Rimi“ naujienlaiškį taip pat galima užsisakyti interneto portale. Tačiau šis prekybos centras nesiūlo skirtingų naujienlaiškių. Užsisakę „Rimi“ naujienlaiškį, į savo elektroninį paštą gausite visą informaciją apie naujas nuolaidas, nuolaidų ar dovanų korteles.

Užsisakykite dominančius naujienlaiškius

Vis dėlto naujienlaiškių yra labai įvairių, juos siunčia ne tik prekybos centrai. Dar vienas naujienlaiskis pavyzdys gali būti naujienlaiskis apie savanoryste. Savanoryste dažniausiai domisi jaunimas, todėl šiomis idėjomis paprastai dalinasi jaunimo užimtumu besirūpinančios organizacijos. Jų ypač gausu užsienyje, todėl mokantys anglų ar kitą užsienio kalbą gali internete susirasti ir užsisakyti dominančius naujienlaiškius apie savanorystę. Tokių naujienlaiškių galima rasti ir Lietuvoje. Pavyzdžiui, Lietuvos darbo biržos Jaunimo darbo centras jaunimui, neturinčiam darbo patirties, siūlo užsiimti savanoryste ir taip ugdyti savo kompetencijas bei tobulinti asmenybę. Kaip atlygį už savanorystę, jaunas žmogus gauna patirtį ir žinias, suranda bendraminčių, užmezga naudingų ryšių, praplečia pasaulėžiūrą ir dažnai įgauna daugiau pasitikėjimo savimi darbo rinkoje. Jaunimo darbo centro interneto portale galima rasti nuorodą, kur užsisakyti newsletter apie savanorystės naujienas.

Taigi, kas yra naujienlaiskis dabar tikriausiai jau žinosite. Teliko paminėti, kad dažniausiai naujienlaiškiai yra nemokami, juos galima užsisakyti (taip pat ir atsisakyti) internetu. Tačiau būna naujienlaiškių, už kuriuos reikia susimokėti. Tai dažniausiai informaciniai naujienlaiškiai, skirti tam tikrai skaitytojų auditorijai. Todėl newsletter turi labai platų paslaugų spektrą, kuris apima kiekvieno individualaus vartotojo poreikius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *