Nemokami skelbimai

Nemokami skelbimai

Nemokami skelbimai

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad šiais laikais norint ką nors parduoti reikia įdėti visai nedaug pastangų: įdėjai nemokami skelbimai internete ir lauki susidomėjusių pirkėjų. Ir dėl to, kad nebereikia skambinti į laikraščio redakciją tariantis, kad įdėtų skelbimą, o paskui atnešti jiems pinigus, ir dėlto, kad dabar daugelis skelbimų yra nemokami, sutartis trap pirkėjo ir pardavėjo, atrodo, turėtų būti itin lengva. Juolab kad turint internetinę banko sąskaitą atsiskaitymas tampa be galo lengvas, o nemokami skelbimai portalai nereikalauja užmokesčio. Atrodo, ko daugiau norėti: tiesiog pirk ir pardavinėk visam pasauliui! Tačiau tobulėjant technologijoms, sukčiai taip pat darosi gudresni ir, pasinaudodami internetu ir įdėdami nemokami skelbimai gali tiesiog pradingti su jūsų pinigais.

Nemokami skelbimai lietuvoje šiuo metu yra ganėtinai populiarūs – juk kas gi nenori sutaupyti. Todėl neseniai įsikūrę skelbimų portalai, leidžiantys skelbimus taplinti nemokami, turi susirūpinti dėl sukčių. Kai kurie portalai turi skiltį, kurioje talpina skelbimus su (tikrais arba netikrais) vardais bei kitais duomenimis žmonių, kurie apgavo pirkėjus. Tokie aferistai paprastai būna susiję su paskolomis – paprašo asmeninių duomenų, o tada dingsta. Taip pat esama ir tokių, kurie prašo finansinės pagalbos neva vaistams arba vaiko drabužiams, tačiau tik gavę pinigų vengia susitikti su geradariu, pasikeičia numerį, o galiausiai išaiškėja, kad pinigus jie tiesiog „išplovė“. Tačiau neįmanoma iškart suprasti, kurie skelbimai yra sukčių darbas, o kurie – ne. Be to, jei jūsų pardavėjo nėra „apgavikų sąraše“, dar nereiškia, kad jis negali ten būti.

Svarbus dalykas pradėjus susirašinėjimą su pardavėju, kurį radote nemokami skelbimai portale – išsaugoti visus elektroninius laiškus ir duomenis, kuriuos jisai jums suteikia (pavyzdžiui, banko sąskaitos numerį). Jei šis paspruks su jūsų pinigais, jūs, turėdami įrodymų ir žinodami kai kuriuos jo duomenis, galėsite kreiptis į policiją ar bent jau įspėti kitus tokių skelbimų portalų kaip „skelbikas“, „alio“, „skelbiu“ ir panašiai, lankytojus.

Žinoma, reikia neskubėti su kaltinimais. Jei pinigus pervedėte, o žadėtosios prekės dar negavote arba gavote ją nekokybišką, sugadintą, pirmiausia reikėtų sukontaktuoti su pardavėju. Gal iš tiesų įvyko klaida, kurią visai nesunku ištaisyti – t.y.grąžinti jums pinigus. Tačiau jei matote, kuris iš pradžių taip entuziastingai bendravo ir reklamavosi nemokami skelbimai tinklapyje staiga pradėjo jūsų vengti, neatsako į skambučius ar laiškus, verta pranešti jam, jog ketinate kreiptis į policiją. Jei iš tiesų taip nutiks, turėkite atspausdintą susirašinėjimą ir – geriausia – banko sąskaitą, į kurią pervedėte pinigus: mat pagal banko sąskaitą galima atsekti jos savininką. Jei baiminatės, kad policija iš jūsų tik pasijuoks, nes suma, kurią pervedėte, nedidelė, tai žinokite, kad sukčiai to ir laukia. Net jei suma pernelyg maža, kad būtų galima apkaltinti žmogų vagyste, vis tiek bus pakankama, kad jis būtų apkaltintas sukčiavimu. Net jei neatgausite savo pinigų, sukčiui tai gali būti gera pamoka.

Taigi sukčių reikia saugotis, o jei su kokiu susidūrėte – neišsigąsti ir kreiptis į policiją. Turint omenyje sukčiavimo galimybę, vis tiek prisiminkite ir tai, kad dauguma žmonių skelbimai tinklapiuose, parduodantys automobilius ar teikiantys nemokami darbo skelbimai, būna sąžiningi, ir sukčių veikla juos pykdo taip pat, kaip ir jus. Naršant po skelbimų portalus, akimis permetinėjant nemokami skelbimai kaune, derantis turguje, mainant prekes internetu, pateikiant nemokami skelbimai telsiuose ar Vilniuje nereikia pamiršti, kad pirkėjo-pardavėjo santykis kad ir nėra grįstas grynu pasitikėjimu, tačiau tikslas abiejų tas pats: parduoti ir nusipirkti. Sukčiavimui čia vietos nėra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *