Nesiojamieji kompiuteriai

Nešiojamųjų kompiuterių reforma

Prieš keliasdešimt metų niekas nė nebūtų pagalvojęs, jog universitetuose paskaitų metų visa auditorija sėdės prie asmeninių nešiojamųjų kompiuterių ir dėstytojo žodžius konspektuosis nebe ranka rašomu būdu. Nesiojamieji kompiuteriai sukėlė tam tikrą reformą ne tik švietimo srityje. Jie pakeitė ir atstumų bei tarptautinio verslo sampratą, padidino informacijos srautų greičius ir paskatino žmones nuolatos būti „online“. Nesiojamieji kompiuteriai nėra tik naujųjų technologijų įrenginys. Tai – socialinius ir ekonominius visuomenės procesus paskatinęs prietaisas.

Nešiojamieji kompiuteriai palengvino darbą

Nesiojamasis kompiuteris pakeitė žmonių sampratą apie darbą. Tik reta įmonė verčia savo darbuotojus be išlygų dirbti ofise – atsiradus galimybei prisijungti prie interneto ir dirbti bet kurioje vietoje, nebeliko problemų dirbti ne tik biure. Be to, nesiojamieji kompiuteriai sukūrė daugiau darbo vietų tų profesijų atstovams, kurie kompiuteriu individualiai gali kurti galutinį produktą ir sutaupė darbdavių lėšų – jiems nebereikia investuoti į patalpų nuomą, pirkimą, įrengimą, tvarkymą. Tiesa, svarbu paminėti, kad nesiojamieji kompiuteriai yra visiškai darbo ir švietimo paskirtį turintys įrenginiai. Nesiojamieji kompiuteriai žaidimams nėra pritaikyti – jų duomenys nepakankami žaidimų grafikai ir kitiems reikalingiems parametrams.

Apple – madinga, tačiau sudėtinga

Kalbant apie nešiojamuosius kompiuterius, būtų nuodėmė nepaminėti kompiuterių gamintojų Apple. Apple kompiuteriai – tai ne itin seniai atsiradusi ir labai greitai išpopuliarėjusi produkcija. Nesiojamieji kompiuteriai Apple yra brangūs, tačiau mėgstami dėl savo dizaino ir malonaus valdymo. Tiesa, įpratusiems prie Windows operacinės sistemos, priprasti prie Apple gali būti kiek sudėtinga. Apple operacinė sistema kardinaliai skiriasi nuo įprastos Windows, tačiau norintieji, apsiginklavę kantrybe ir skyrę pakankamai laiko išmokti, tikrai gali. Nesiojamieji kompiuteriai Apple užkovojo rinką, nepaisant pasikeitusios operacinės sistemos iššūkio ir tai įrodo, jog ją perprasti iš tiesų nėra taip sudėtinga.

Dell – alternatyva Apple

Pastaruoju metu Apple kompiuterių alternatyva tampa nesiojamieji kompiuteriai Dell.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *