Nestumas

Moters pasirinkimas: seksas be įsipareigojimų – už ar prieš?

Nestumas, lytinės ligos visada yra tos galimos pasekmės, kurios moteris verčia apsvarstyti, ar verta turėti lytinių santykių su nepastoviais partneriais, ar vienos nakties nuotykiai yra vienalaikis malonumas, ar vis dėlto viso gyvenimo atsakomybė. Net jeigu nėštumas nėra pagrindinė priežastis, verčianti moteris abejoti vienanakčių nuotykių reikalingumu, atsiranda ir nemažai psichologinių priežasčių. Tačiau kitoms, priešingai, nei nestumas, nei sifilis streso nekelia – moterys pilnai pasitiki kontraceptinėmis priemonėmis, kaip saugaus sekso garantu. Tad ką apie seksą be įsipareigojimų mąsto skirtingos dailiosios lyties atstovės?

Sandra (vardas pakeistas), 28 metai:

Nemanau, kad iš tiesų būtent nestumas yra pagrindinė aplinkybė, atbaidanti nuo vienalaikių sekso partnerių. Žinote, kai man buvo 18 – 19 metų, meigamojo gyvenimas atrodė toks viliojantis. Suvokiau jį kaip būtinybę, kaip bet ne dėl fizinio potraukio, o dėl tarsi kažkokio savo vertės įrodymo sau pačiai. Neva, tik tada jaučiuosi gerai, kai man nebaisus nestumo testas, nes esu labai drąsi mergina, kai galiu leisti sau iš baro parsitempti bet kokį vyrą. Keisti prioritetai jaunoje galvoje, tiesa? (juokiasi)

Ir, kas keičiausia, toks gyvenimo būdas atrodo nesvetimas tada, kai dar tave išlaiko tėvai, kai, net jeigu kas blogo ir atsitiktų, vis dėlto žinai, jog turi šiokį tokį pagrindą po kojomis – tėtukas duos šimtuką kitą, esant problemų, gali būti netgi atliktas nestumo nutraukimas. Vėliau, sulaukusi brandesnio amžiaus, teko permąstyti savo prioritetas – atsirado karjeros galimybės, daug finansinių poreikių… Tada vienanankčiai nuotykiai iškart keliauja į antrą planą.

Elena:

Man visada kildavo klausimas, kaip yra skaičiuojamos vaisingos dienos, kad moteris pastoti bijo visada? Nežinau, man vien dėl to, kad kai kuriuo metu mes esame nevaisingos, atrodo, gamta pati dovanoja tikrą neišpasakytą nakties malonumų rojų – jokie nestumo pozymiai tada negresia, gali daryti ką nori. Žinoma, yra dar drovuolės, turinčios moralinių įsitikinimų. Žinote, ką galiu pasakyti apie jas? Jos praranda žaviausią gyvenimo dalį, su tomis savo vertybėmis eidamos miegoti ir atsikeldamos. Tikrai ne nestumas atbaido jas nuo malonumų, jos tiesiog nori atrodyti prieš kitus geresnės, dėl to ir susilaiko.

Maja:

Žiūrint kaip, kada ir su kuo. Man nestumo simptomai kartais vaidenasi net tada, kai būnu kelis metus neturėjusi lytinių santykių – vaikštau po namus, jaučiu, pilvas pučiasi. Na tikrai šį kartą būsiu nėščia! – galvoju. Tada pastebiu, kad ir kitaip pasireiškia nestumas, isskyros pasikeičia, atsiranda skausmai, apetitą prarandu. Nueinu pas draugę, sakau – žinok, gimdysiu. Eik tu, kvaile, atsako ji man, kaip tau gali būt kažkoks nestumas, jeigu su niekuo nemiegi? Ką, gal iš šventosios dvasios vaikas prasidės? Na, sutinku, kartais esu tikra paranoikė…

Solveiga

Baisiausia man yra susigadinti figūrą. Žinote, perki tuos visus kremukus, tepiesi, kad odelė ruda būtų, atsilenkimus darai, kad pilvukas gražus lygus spindėtų, užpakaliukui pylingą pasidarai. O paskiu babac – nestumas ir viskas pasibaigia. Ir nebegali žiūrėti į veidrodį. Mano seseriai taip buvo, kad, kai prasidėjo nestumas, ir svoris ėmė augti kaip drambliui. Aš nenoriu, kad man taip būtų, dėl to seksas man apskritai nereikalingas.

Morta

Nebuvau niekada iš tų, kurios susilaiko, ir tai atsispindi mano gyvenimo istorijoje: Dabar turiu penkias dukras. Jauniausiąjai per Kalėdas dovanoju Advento kalendorių, o vyresnėlėms jau tenka kita dovana – nestumo kalendorius. Noriu, kad mergaitės nesektų mano pėdomis, o jeigu ir sektų, tai sąmoningai suvokdamos, kas vyksta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *