Net knygos moko tausoti gamtą

Knygos sako: gamta pilna šiukšlių

Knygos nemeluoja

Atrodytų paradoksalu, tačiau ir knygos, kurių gamybai naudojama mediena, kartais moko tausoti gamtą, užsimena apie žalą jai ir pateikia įvairių pavyzdžių kaip ją reikėtų tausoti. Dažniausiai knygose užsimenama apie naujųjų technologijų daromą žalą, kuri nebūtinai yra tiesioginė, tokia kaip automobilių išmetamos dujos, bet kartu ir perkeltinė, pavyzdžiui, kad žmonės nebemoka elgtis gamtoje, nežino, ką daryti nuvykus į gamtą galima, o ko daryti šiukštu nevalia. Nertai savo automobiliais į gamtą nuvykę poilsiautojai juos ima plauti ežero vandeniu, keičia akumuliatorius, padangas, kuriuos palieka gamtoje, nors akumuliatorių supirkimas dar leistų ir uždirbti.

Knygose pateikiamos ir kitos rimtos gamtos netausojimo pasekmės, tačiau dažniausiai jos būna stipriai pagražintos ir tik patiems atidžiausiems skaitytojams besigilinantiems į siužetą pavyksta pastebėti, kad viskas aplink mus yra labai panašu, tik kiek ne taip ryšku. Žinoma, geros knygos autoriai pristatydami savo kūrinį pabrėžia, kad viskas, kas yra knygoje yra labai artima realybei, neretai nurodomas įkvėpimo šaltinis, kurio toli ieškoti nereikia, užtenka apsidairyti aplink save.

Žvelgiant į ateitį galima pastebėti, kad knygos taip pat ima tausoti gamtą – atsisakoma spausdintų knygų, kurias vis labiau ir labiau papildo ar keičia elektroninės knygos, tinkamos skaityti elektroninių knygų skaityklėse ar asmeniniuose, planšetiniuose kompiuteriuose (pirmasis variantas laikomas patogiausiu ir geriausia alternatyva spausdintoms knygoms, kadangi tai akims draugiškas įrenginys).

Skaitydami knygas atkreipkite dėmesį į šias problemas, pabandykite apsidairyti ir greičiausiai pastebėsite, kad minima tarša, gamtos skriaudimas ir nykimas yra visai šalia Jūsų, viskas vyksta ne tik knygos scenarijuje, bet taip pat ir realybėje. Tad prisiminkite, kad padangas priima ratų servisai, akumuliatorių supirkimas už kiekvieną seną akumuliatorių sumoka tiek, kad užtektų papietauti, o gamta Jūsų laukia ir atsidėkos uogomis, grybais ar malonia aplinka, jei tik prisiminsite, kad negalima šiukšlinti ir kitaip jos skriausti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *