Papuošalai žiemą – ką turi žinoti merginos

Nepaisant šalčio, speigo ar kitų žiemos išdaigų, merginos puošiasi ir nori atrodyti žaviai. Tačiau ką apie papuošalų nešiojimą žiemą sako stilistai ir sveikatos specialistai?

Žiemą svarbiausi papuosalai – auskarai ir žiedai 

Šaltuoju metų laiku norisi šilumos, tad kovai su vėsa pasitelkiami megztiniai aukštomis apykaklėmis, skraistės, šaliai, nebelieka gilių iškirpčių, tad ir kaklo papuošalų reikšmė sumažėja iki minimumo. Prie kasdieninės aprangos net nebesivarginama ieškoti derančio kaklo papuošalo, tačiau ir teisingai – energiją verčiau nukreipti į idealių auskarų paiešką. Auskarai yra svarbus papuošalas, kadangi matomas tiek su lauko drabužiais, tiek be jų. Tačiau rinktis reikia atidžiai, o pagrindiniai kriterijai yra:

  • auskarai turi būti be kibių detalių, kad neįsiveltų į plaukus, šaliką ar kepurės kraštą.
  • auskarai turi derėti prie plaukų ir akių spalvos bei veido formos.

Kitas ne mažiau svarbus papuošalas – žiedai. Jie matomi ant rankų nepriklausomai nuo to, ką vilkite. Žinoma, išskyrus tuos momentus, kuomet dėvite pirštines. Būtent dėl pirštinių, žiemą vertėtų vengti itin masyvių žiedų, nes su jais būna nepatogu, jie netelpa į pirštines, ar grasina praplėšti pirštinių odą.

Papuošalai traukia šaltį

Žiemą visuomet padidėja rizika nušalti tam tikras atviras kūno vietas, o gydytojai nuolat primena, jog papuošalai gali būti taip pat viena iš nušalimo priežasčių. Metalas traukia šaltį. Tad prie kūno besiliečiantis aukso ar sidabro gabaliukas yra potencialus kenkėjas. Visgi, nėra taip baisu, kuomet žinome kaip elgtis.

Pagrindinė ir auksinė taisyklė: prie kūno besiliečiančius papuošalus turi dengti rūbas. Štai pavyzdžiui, auskaras bamboje visuomet dengiamas megztuko ir paltuko, tad mažiausiai šansų nušalti. Nešiojančioms auskarus prie minusinės temperatūros reikėtų prisiminti ir iš stalčių išsitraukti ausis dengiančias kepures. Kitaip auskarai gali paskatinti nušalimą bei ausų uždegimą. Kaklo papuošalus patartina slėpti po šiltu šaliu, o žiedus nešiojančioms rekomenduojama nešioti kumštines pirštines. Žiedai pavojingiausia vieta. Šalčio ir metalo derinys sukelia rimtas problemas – sutrinka mikrocirkuliacija, pirštai sutinsta, žiedas užspaudžia pirštą, o tai gali baigtis itin blogai.

Taigi, galvojant apie papuošalus žiemai, reikia galvoti ne tik apie stilių , suderinamumą, bet ir savo sveikatą. Geros artėjančios žiemos!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *