Pinigų valdymo menas

Paprastai dauguma žmonių valdydami savo finansus susiduria su įprasta problema, ar atsidėti pinigus ir kiek atsidėti. Dažnai sakoma, kad taupymas – turtingųjų privilegija, taip, turtingiesiems daug lengviau teoriškai sutaupyti, bet tada įsijungia paprasta psichologija, “daugiau uždirbu, tai galiu sau leisti daugiau ir išleisti”. Bet, ką daryti, jei tarkime, neuždirbi daugiau nei statistinis lietuvis ir taupymas yra nemaloni prievolė. Pirmas dalykas – žinoma – pradėti atsidėdinėti pinigus, tačiau kaip, kokiomis sumomis ir kokiais intervalais. Šiame straipsnyje pabandysime atsakyti bent į keletą svarbiausių klausimų apie finansus, paskolas, ir taupymą.

Paskolos ir kreditaiDažniausia patariama dešimtadalį pajamų, nes kažkas apskaičiavo, kad tai neskausminga pinigų suma procentiniu atžvilgiu. Tačiau aš darau kitaip, atsidedu ne dalį pajamų, o dalį išlaidų, t.y. nutariu per mėnesį išleisti, pavyzdžiui 300 eurų asmeninėms išlaidoms, visi kiti keliauja taupymui. Nesvarbu, kiek tą mėnesį gausiu pajamų, jei gaunu 300, nieko nelieka atsidėjimui, jei 400 – atsidedu 400-300 t.y. 100 eurų. Jei gaunu kokį 1000 eurų, atitinkamai atidedami 700 eurų ir panašiai. Žinoma geriausia taupyti taip, kad jaustumėtės komfortiškai, todėl aukščiau išdėstyta formulė yra daugiau patariamojo pobūdžio, o ne konkrečios gairės.

Taip darau dėl to, kad įprantu gyventi su tam tikra pinigų suma, kurios turi užtekti viskam, tokiu atveju pradedu negalvoti apie “uždirbu daugiau ir išleidžiu daugiau” ir neapkraunu savo galvos tokiomis bėdomis, kaip “noriu išleisti pinigus, kurių neturiu, reikia imti paskolą ar pirkti lizingu”, kol nesusikaupia man reikalinga tam tikroms išlaidoms pinigų suma – tol pinigų ir neleidžiu. Nežinau, ar kitiems ši metodika pasiteisins, tačiau, ja gyvenu jau daug metų ir nesiskundžiu. Visada turiu pinigų, visada mėnesio gale “išeinu į pliusą” ir visada galiu nusipirkti norimą (ir pagal galimybes) daiktą. Tad pamėginkite ir jūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *