Planuoju kelionę į Malaiziją

kelionės į MalaizijąKai reikia pasakyti, kas man iš tiesų atrodo labai egzotiškos kelionės – į Malaiziją  vedanti kryptis man šauna į galvą pirmiausiai. Manau, kad tai vieta, kurioje turėtų apsilankyti kiekvienas žmogus, kuris nori gyvenime išbandyti viską. Aš planuoju kelionę ir noriu pasidalinti keletu minčių, kurios man kyla prieš keliaujant.

Vaistai ir skiepai

Vienas dalykas, kuris visada tiesiog privalo būti svarbus, planuojant kiekvieną kelionę į tokią tolimą vietą, kaip Malaizija, ir ypatingai žinant, kad turėsi didelį susidūrimą su gamta. Taigi, reikia pagalvoti, ką daro gamta, kad mus išsaugojo, ir ką ji turi tokio, kas gali pakenkti. Kai gyvename civilizacijoje, miestuose, galime visiškai nesusidurti su gamta, pamiršti, kaip veikia jos dėsniai. Tačiau ar tai yra teisinga? Ar taip ir reikia daryti, ar taip ir turi būti? Negalime pasakyti, ar gerai, tačiau viena aišku – gamtoje ir mieste išgyvenimo strategijos tikrai labai skiriasi. Taigi, kai planuojami tokie rimti išvykimai, kaip kelionės į Malaiziją, verta prisiminti, kad būsite egzotiškoje gamtoje. Aš pati tiesiog internete ir per kelionių agentūrą sužinojau, kokių ten yra nuodingų gyvūnų, augalų, kam gali kilti alergija, kokių ligų galima šiaip pasigauti. Man buvo rekomenduoti keli skiepai. Jie žinoma nėra būtini niekam, bet jeigu jau galvoti apie savo saugumą ar savo šeimos, tai skiepų verčiau neatsisakyti. Taip pat planuoju į kelionę pasiimti ir stiprių antibiotikų bei vaistų nuo alergijos. Vieni vaistai nuo alergijos yra kaip tabletės, jas reikia staigiai gerti, kai tik prasideda kokia nors tikrai stipri alerginė reakcija, pvz., tinsta gerklė ir dėl to žmogus gali uždusti. Kiti vaistai yra tepalas, kuris turi savyje ir hormonų ir alergiją stabdančių preparatų. Šio man kartą jau reikėjo, kai ilgokai viešėjau Anglijoje. Ten niekaip mano kūnas ir veidas negalėjo prisitaikyti prie tokio drėgno oro, todėl nuolat vaikščiojau labai ištinusiu veidu, tiesiog stipriai patinusiais paakiais. Dėl to man teko naudoti tą kremą, kad sumažintų alergiją vietos klimatui.

Tradiciniai patiekalai

Kai žmonės keliauja į tokią vietą kaip Malaizija, keliones ispudziai visada džiugina. Mačiau draugų, kurie internete dalijosi nuotraukomis iš šio rojaus kampelio. Kaip pastebėjau, daug kas tokiose vietose ima ragauti itin egzotiškus patiekalus. Be to, pastebėjau, kad paskui žmonės parveža lauktuvių. Tarkime, pas mane yra ta tradicija, kurios aš nekenčiu, parvežti kuo stilingesnių lauktuvių į biurą. Tai man atrodo tik kažkoks maivymasis, ypač kai iš labai egzotiškų šalių parvežamas vietos patiekalas, kuris mums yra šlykštus, o vietiniams tikras gardumynas. Tarkime, tai gali būti kokie nors kepti tarakonai ar šiaip keptos kirmėlės. Paskui visi, idant įrodytų savo vertę, neva būtinai privalo paragauti, suvalgyti, sužiaumoti bent vieną ar kelis tokius „skanėstus“. Nežinau, ką ten jie valgo, bet šios pigios keliones i Malaizija metu tikrai sužinosiu.

Saulė ir jūra

Aišku, kad reikia nepamiršti, ko važiuoju, ir kokios man svarbiausios lankytinos vietos. Malaizija  man, visų pirma, susijusi su nuostabia (ir, kaip prieš tai jau minėjau – pavojinga) gamta. Tam, kad galėčiau normaliai gyventi ir džiaugtis tos šalies privalumais, aš turėsiu gal net ir susitaikyti su kažkuo, kas man nepatinka. Tačiau žinau, kad tikrai pakankamai pabūsiu prie jūros, prie saulės, tiksliau, po saulės. Reikia nepamiršti įsidėti gerą apsauginį kremą.

Comments are closed.