Plieninės stogo dangos – geros kainos ir praktiškumo derinys

Plieninės stogo dangos

Kai ateina metas atnaujinti namo stogą, kyla daugybė klausimų. Ne mažiau jų atsiranda ir statant naują būstą. Didelio dėmesio reikalauja stogo dangos pasirinkimas, kadangi pastaroji privalo būti ne tik tvirta, bet ir patraukli. Šiomis ypatybėmis pasižymi plieninės stogo dangos.

Plieninės dangos gali gerokai skirtis. Vieni renkasi plienines čerpes, kiti trapecinius profilius. Kai kurie žmonės mėgsta klasikinės išvaizdos dangą. Kiekviena jų verta dėmesio, tačiau šiuo tuo skiriasi. Pirmasis skirtumas, kaip iškart pastebima, yra dizainas. Kokios formos plieninę dangą pasirinkti, priklauso nuo įvairių veiksnių – nuo bendro namo vaizdo, nuo aplinkinių namų stogų ir paprasčiausiai nuo būsto savininkų skonio. Apie spalvą galima pasakyti tą patį – tai skonio bei dizaino suvokimo reikalas. Kai stogo spalva parenkama tinkamai, viso namo vaizdas gerokai pagražėja.

Kaip jau minėta, plieninės stogo dangos būna kelių rūšių. Jos skiriasi ne tik dizaino prasme. Pirmiausia – plieninės čerpės. Statybų rinkoje aptinkama vertinimų, jog tokios čerpės pasižymi geriausiu kainos ir kokybės santykiu. Jei lygintume, pavyzdžiui, keraminių ir plieninių čerpių kainas, paaiškėtų, jog pastarosios prieinamesnės didesnei daliai žmonių. Būtina paminėti, jog jos mėgstamos ir dėl lengvumo. Vadinasi, nekeliami itin dideli tvirtumo reikalavimai stogo konstrukcijai. Tai suponuoja apie tinkamumą ne tik naujiems, bet ir seniems pastatams. Žinoma, visuomet svarbu, jog žodį tartų profesionalai. O pastarųjų atrasti nesunku, kadangi plieninės stogo dangos pasižymi ir paklausa, ir pasiūla.

Kita rūšis – trapeciniai profiliai. Jie gražūs, tad pagyvina bet kokį būstą. Kaip pagrindinius privalumus reikėtų įvardyti priimtiną kainą bei nesudėtingą montavimą. Kaip ir čerpių atvejų, stogo dangos iš trapecinių profilių yra lengvos, todėl stogo konstrukcija išvengia apsunkinimo. Tokie profiliai naudojami ne tik nuosavų namų, bet ir įstaigoms skirtų pastatų statybai.

Klasikinės plieninės stogo dangos – tai falcinio arba valcuoto profilio lakštai. Žodis „klasikinė“ sufleruoja apie puikų suderinamumą. Tokios dangos taip pat tinkamos įvairių pastatų stogams. Privalumas – montavimo proceso greitis ir patogumas. Kadangi nenaudojamos papildomos sujungimams skirtos detalės, uždengimas vyksta sklandžiau, greičiau ir pigiau. Pastaroji savybė svarbi bet kada – ir statant naujus namus, ir remontuojant senąjį būstą.

Taigi plieninės stogo dangos – visapusiškai naudingas sprendimas. Rinkoje šių prekių asortimentas labai didelis, tad kiekvienas gali gerai apsvarstyti, ką pasirinkti. Na, o tuomet į darbą kimba meistrai, ir namas įgauna visiškai kitokį vaizdą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *