Poilsis Palangoje

Mūsų atostogos

Poilsis PalangojeKaip ir daugumą lietuvių, mus taip pat traukė vasaros metu poilsis Palangoje. Taigi, neiškentėme ir su geriausia drauge Agne išvažiavome ten savaitei. Išvykome tik vienai savaitei, ir jos tikrai pakako. Dabar noriu aprašyti labiau, ne ką pačios ten nuveikėme, o kokių dalykų Palangoje tikrai gali visada tikėtis žmonės, kuriuos domina toks poilsis pajūryje.

Basanavičiaus gatvė

Saulėtą birželio dieną nutariame išsipakuoti daiktus ten, kur mūsų nakvyne Palangoje, ir patraukti į miestą. Iš pradžių pabūname pliaže, o paskui einame į miestą. Kiek prisimenu iš vaikystės, tam tikri dalykai šiame mieste nesikeičia. Tiek tada, tiek dabar poilsis Palangoje yra šiek tiek susijęs ir su puošnumu, su poreikiu dailiau apsirengti, ir vadinamuoju „parodyti save ir į kitus pažiūrėti“ principu. Mes žinome, kad taip yra. Žinome, kad unikali Basanavičiaus gatvė yra tarsi vasaros madų podiumas, kur gali pamatyti daug skirtingų vasarinių drabužių bei pačioms savus pademonstruoti. Man pačiai labai patinka būti Palangoje vien todėl, kad tas poilsis taip susijęs su maskaradu. Kai gyvenime vaikštau paprastai ir nepasidažiusi, ten mes su drauge gal pusvalandį viena kitai darome vakarinį makiažą. Taigi, visiems pasiilgusiems egzotikos, vertėtų atkeliauti į Palangą ir pereiti vakarėjančia Basanavičiaus gatve, lyg kaukių baliaus dalyviams. Panašią situaciją matyti teko tik Odesoje, Ukrainos paplūdimyje.

Pliažas

Žinoma, poilsis Palangoje daugybei žmonių labiausiai susijęs su pagulėjimu pliaže. Vaikystėje, prisimenu, kartodavosi panašus scenarijus: motina prikeldavo mus šeštą ryto, vos pakildavo saulė, tada eidavome į pliažą, prabūdavome ten iki vakaro, o vakare eidavome į Vasaros estradą i klausydavomės kokio nors Zavaliausko koncerto.

Comments are closed.