Privati klinika

Privačios klinikos vartotojų akimis

Privati klinika

Privati klinika

Vis dažniau privačios klinikos konkuruoja su valstybinėmis. Pastarosiose ilgos eilės erzina pacientus, o privačios vilioja praktiškais pasiūlymais. Privati klinika vis dažniau pasirenkama mūsų tautiečių. Kokios yra to priežastys, kokius pliusus ir minusus privačių ir valstybinių klinikų pacientaipastebi, pasakoja penkios pašnekovės iš skirtingų Lietuvos miestų.

Pasirinko privačią kliniką šalia namų

Pašnekovė iš Kauno svarstė: valstybinė ar privati klinika yra geriau? Galiausiai ji nusprendė išbandyti abi ir palyginti: „Atsikrausčiusi gyventi į Kauną, iškart pastebėjau, kad visai šalia yra privati klinika. Po kurio laiko nusprendžiau apsilankyti šioje privačioje klinikoje netoli savo naujųjų namų. Netrukus privati klinika kaune savanoriu prospekte tapo mano pagrindine gydymo įstaiga“, – pasakojo Veronika A. Ji pasirinko privačią kliniką, kurioje dalis paslaugų apmokama iš Valstybinės ligonių kasos lėšų, todėl gydymo paslaugos jai daug nekainuoja. „Specialistai geri, puiki laboratorija – privati klinika daug labiau stengiasi dėl savo pacientų“, – privačių klinikų privalumus pasakojo pašnekovė.

Naršydama internete nusprendė išbandyti

Alytaus gyventoja pasakojo apie šiame mieste esančią privačią gydymo įstaigą: „Gyvenu Alytuje, visą laiką lankydavausi valstybinėje ligoninėje, o kartą naršiau internete ir atradau, kad jau atsidariusi privati klinika alytuje. Nustebau, net draugės klausiau, ar tikrai mūsų mieste yra privati klinika. Smalsumo vedama ten kartą apsilankiau ir labai patiko: gydytojai pasirodė profesionalūs ir dėmesingi, nereikėjo laukti eilėje, o būtiniausi tyrimai ir konsultacijos – nemokamos. Todėl ši privati klinika alytuje turėjo daug daugiau pliusų nei valstybinė. Po kelių dienų persirašiau į ją ir iki šiol čia gydausi. Tiksliau – dabar čia gydomės visa šeima. Beje, internete tikrai galima rasti daug naudingos informacijos apie privačias gydymo įstaigas, pavyzdžiui, ieškoti galima žodžiais privati klinika alytus“.

Tyrimai atliekami greičiau nei valstybinėse klinikose

Privačių klinikų yra ir kituose miestuose, jų pacientai išsako daug šių gydymo įstaigų privalumų: „Privati klinika anyksciuose, kurioje lankausi, yra visai šalia mano namų, todėl labai patogu čia apsilankyti, kai jaučiuosi blogai. Retai kada tenka laukti konsultacijos kelias dienas. O ir tyrimai atliekami labai greitai. Todėl manau, kad privati yra geriau už valstybinę.“, – pasakojo Rūta M.

Vaikai gydomi itin atsakingai

Lina gyrė savo brolio kliniką Mažeikiuose: „Mano broliui pirmąja gydymo įstaiga tapo privati klinika mazeikiuose. Mama džiaugėsi, kad čia dirba profesionalūs pediatrai, visada padedantys, iškilus kokiai bėdai. Jei broliui pakildavo karštis, gydytoja atvažiuodavo į namus ir niekada nebuvo situacijos, kada atsisakytų, negalėtų ar į menkus simptomus nesureaguotų rimtai.“

Privačios klinikos į valstybinę nekeistų

„Nors išvykau studijuoti į Vilnių, mano gydymo įstaiga – vis dar viena privati klinika utenoje. Kol kas nieko keisti nenoriu, paslaugomis esu labai patenkinta. Jei gyvenimas susiklostytų taip, kad likčiau gyventi čia, ieškočiau privačios klinikos ir Vilniuje. Žinau, kad čia tikrai yra ne viena gera privati klinika. Manau, privačiose klinikose dirbantys gydytojai dėmesingesni savo pacientams, turi daugiau laiko ir techninių galimybių išsamiai ištirti pacientus. Tiesa, jei liga rimtesnė, dažnai išrašomi siuntimai į didžiųjų miestų klinikas – betgi tai rodo, kad gydytojai mumis rūpinasi. Dabar man privati klinika kelia didesnį pasitikėjimą, todėl į valstybinę nekeisčiau“ – pasakojo studentė iš Utenos.

Kalbintos privačių klinikų pacientės išvardijo daug šių įstaigų privalumų. Visos jos minėjo tai, kad privačių klinikų gydytojai dėmesingesni, jų konsultacijoms skiriama daugiau laiko, todėl pacientai ištiriami atsakingiau. Maža to, vienas iš svarbiausių pacienčių minimų privalumų buvo ir tai, kad privačiose klinikose mažesnės eilės, privačios klinikos turi modernias laboratorijas, todėl tyrimai atliekami greičiau. Klaidinga nuomonė, kad privati klinika skirta tik turtingiems žmonėms, galintiems susimokėti už visas gydymo paslaugas. Nemažai privačių klinikų teikiamų paslaugų apmoka Valstybinės ligonių kasos, todėl moksleiviams, studentams ir dirbantiems Lietuvos gyventojams jos nemokamos.

One comment

  1. Virga parašė:

    Pamėginkit natūralios medicinos centrą – tikrai kokybiškos paslaugos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *