Rankinės: istorija nuo 14 amžiaus iki šių dienų

Ar Jūs kada nors susimąstėte, kokia gi yra rankinių ir piniginių kilmė? Rankinės buvo svarbios mados istorijoje nuo pat tada, kai žmonėms reikėjo kažką nešiotis su savimi. Tiesiog keitėsi jų stilius ir kiti elementai.

rankinesPats pirmasis raštiškas, literatūrinis paminėjimas apie rankines pasirodė 14 amžiuje. Tačiau egiptiečių rašmenys (hieroglifai) rodo, kad jau tada žmonės aplink juosmenį nešiojosi specialius „maišiukus“. Siuvinėjimo raštai ir brangios detalės ant rankinės rodė asmens statusą ir turtingumą prieš kitus. Kuo žmonės buvo turtingesni – tuo daugiau detalių turėjo jų rankinės.

Čia pateikiami rankinių istoriniai etapai, su kuriais bus neabejotinai labai įdomu susipažinti:

  • 16 amžiuje rankinės buvo naudojamos praktiniais sumetimais. Tai buvo, tarkim, odiniai dėkliukai su raišteliais viršuje. Rankinės buvo populiariausios tarp keliautojų ir eidavo įstrižai kūno.
  • 17 amžiuje rankinių būta jau įdomesnių – mažesnių ir sudėtingesnių formų. Moterys nuo pat jaunystės buvo skatinamos mokytis siuvinėti, nes tai buvo laikoma labai reikalingu įgūdžiu.
  • 18 amžiuje išpopuliarėjo neo-klasikinis drabužių stilius. Buvo madingos nedidelės rankinės. Moterys kiekvienai skirtingai progai turėjo atskiras rankines, kuriose nešiojosi kvepalus, skaistalus, veido pudrą, vėduoklę, vizitinę kortelę ir kvapiąsias druskas.
  • Kaip terminas, žodis „rankinės“ išryškėjo tik 1900 metų pradžioje. Tai veikiau buvo vyriški krepšiai, kurie padarė didelę įtaką moterų rankinių madoje. Tada rankinės moterims tapo tvirtos, su vidiniais skyreliais ir užsegimais.
  • 1920 metais įvyko revoliucija ne tik rūbų, bet ir rankinukų madose. Moterys turėjo keistą madą – nešiotis lėlę rankinėje, kuri atrodo taip, kaip jos ir dar manikiūro rinkinį.
  • 1940 metais kuriant rankines, buvo galvojama apie karą. Atsirado: metaliniai užtrauktukai, oda. Tuo metu ėmė atsidaryti nauji, bet iki šiol puikiai žinomi dizainerių mados namai: „Chanel“, „Loius Vuitton“, „Hermes“.
  • Šiomis dienomis galime išvysti pačių keisčiausių ir įdomiausiu rankinių. Pasirinkimas yra toks platus, kad kartais sunku nuspręsti, kokią įsigyti. Dabar rankinės yra labai individualizuotos, su įvairiais ir originaliais audiniais ir tekstūromis. Belieka tik rinktis!

One comment

  1. […] Rankinės: istorija nuo 14 amžiaus iki šių dienų | Straipsnių Katalogas – Žynios.lt […]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *