Rasaliniai spausdintuvai

Kas padeda perkelti vaizdą ant popieriaus?

Rasaliniai spausdintuvai

Rasaliniai spausdintuvai

Vaizdo perkėlimas ant popieriaus kažkada buvo didelis stebuklas ir atradimas, o kad tą daryti vieną dieną galės kiekvienas, niekas net nesvajojo. Dar visai neseniai namuose turėti spausdintuvą būdavo didelė prabanga ir privilegija. Ką jau kalbėti apie daugiafunkcinius spausdintuvus. Vieni pirmųjų – rasaliniai spausdintuvai. Ganėtinai dideli, brangiomis dažų kasetėmis, kurios greitai džiūsta, net nespėjus išnaudoti. Tai trūkumai, kuriuos nesunku pastebėti, bet ilgainiui viskas tobulėja, todėl dabar tokių problemų pasitaiko mažiau.

Pagrindiniai privalumai, kuriuos turi būtent rašaliniai spausdintuvai yra tokie: rasaliniai spausdintuvai dirba tyliai, jie spausdina taškučiais purkšdami rašalą ir neprisiliečia prie popieriaus. Taip jie spausdina ir spalvotai. Būtent todėl spalvoti rasaliniai spausdintuvai spausdina geriau negu adatiniai. Rašaliniuose spausdintuvuose stulpeliu yra išdėstyti keli miniatiūriniai, elektriniu signalu valdomi purkštukai. Spalvotas spausdinimas užtrunka maždaug penkis kartus ilgiau nei nespalvotas. Tai gal daugiau minusas, ypač mėgstantiems viską daryti greitai. Taip, rasaliniai, šiuo atžvilgiu, lėtesni.

Beveik kiekviena, spausdintuvus gaminanti firma, gali pasiūlyti ir rašalinių, ir lazerinių spausdintuvų. Kas geriau, lazeriniai ar rasaliniai spausdintuvai, kiekvieno apsisprendimo ir poreikių klausimas. Kitaip nei rasaliniai, šie spausdintuvai spausdina iškart visą lapą, panašiai kaip kopijavimo aparatas, nes jis suformuoja lapo elektrostatinį atvaizdą. Vaizdas išryškinamas dažų milteliais, kurie turi teigiamą krūvį ir prilimpa prie neigiamai įelektrinto būgno paviršiaus taškų. Paskui dažai perkeliami ant popieriaus lapų. Tam reikalinga talpi operatyvioji atmintis, kurią turi šie spausdintuvai. Kaip minusą būtina paminėti tai, kad rasaliniai spausdintuvai kartais sulieja vaizdą, ypač jei lapo paviršius slidesnis, o spausdinate spalvotai.

Tai jau ne vien išorinis kompiuterio įrenginys, dažnas spausdina tiesiog iš mobiliųjų įrenginių. Kai kuriems netgi nereikia elektros maitinimo šaltinio, nes jie belaidžiai.

Kainos

Jos nebesikandžioja. Jei reikia neypatingo, nedaugiafunkcinio, o tiesiog spausdintuvo, jį galima įsigyti už porą šimtų litų. Svarbu neapsigauti dėl dažų kasečių. Nežinia kodėl, bet kuo pigesnis pats spausdintuvas, tuo brangesni dažai. Taigi, dėl šios priežasties pigus rasaliniai spausdintuvai neturėtų labai žavėti. Geriau investuoti daugiau pinigų į patį aparatą, bet neturėti didelių išlaidų, perkant dažus. Net jei pirksite ne originalias dažų pakuotes, bet nešite pildyti.

Rašaliniai spausdintuvai kaina ne itin skiriasi. Pagrindiniai gamintojai yra keli: Canon, HP, Epson. Panašias funkcijas turintys rasaliniai spausdintuvai kainos atžvilgiu taip pat panašūs. Dabar vis rečiau gaminami vien tik spausdinimo funkciją turintys aparatai. Kartu būna ir skenavimo galimybė, taip pat kompaktų viršelių spausdinimas.

Vidutiniai epson rašaliniai spausdintuvai gali kainuoti nuo 400 litų, perkant internetu. Sudėtingesni, daugiau funkcijų turintys, taip pat su galimybe spausdinti A3 formato lapus, gali kainuoti ir kelis tūkstančius litų.

Rašaliniai spausdintuvai canon gali kainuoti netgi iki 150 litų. Aišku, mokant tokią sumą nereikia tikėtis stebuklų ir pasiruošti mokėti už dažų kasetes. Abiejų šių firmų rasaliniai spausdintuvai savo kokybe yra panašūs, ir vieni, ir kiti yra geri ir jų vardas garantuoja kokybę, negalima įvardinti labai aiškių skirtumų. Tiesa, nors patys aparatai ir jų funkcijos panašios, tačiau canon rašalo kasetės tikrai netiks epson aparatams ir atvirkščiai.

Canon ženklas garantuoja geros kokybės nuotraukų spausdinimą, todėl šios firmos spausdintuvus naudoja ir profesionalai. Tiesa, tai jau būna daugiafunkciniai, dideli nuotraukų spausdinimo aparatai, stovintys foto centrų laboratorijose. Epson gali pasigirti šiek tiek didesniu greičiu, tačiau renkantis tarp dviejų gamintojų, tai negalėtų būti lemiamas faktorius.

Vieni ar kiti rasaliniai spausdintuvai tikrai pateisins nesudėtingus ir aiškius poreikius, pagal kuriuos rinksitės šį įrenginį. Jei jums reikia ne lazerinio, ne plaktukinio ar kokio kitokio spausdinimo prietaiso, tuomet belieka išsirinkti tik pavadinimą, kas dažnai, ir yra pagrindinis šių aparatų skirtumas.

Comments are closed.