Rąstinių namų statyba

rastinis namasRąstinių namų statyba gana sudėtingas procesas, tad žmogui neturinčiam statybinės patirties gana sunku suprasti, kodėl namai statomi skirtingų įmonių ar pastatytų privačiai, skirtingai kainuoja ir skirtingai atrodo praėjus keliems metams.
Rąstiniai sienojai – pagrindinė rąstinio namo dalis, tad labai svarbus momentas yra medienos parinkimas, nes nuo rąstų storio, formos bei sukirtimo būdo didžia dalimi priklausys Jūsų rąstinio namo išvaizda, kaina bei savybės.
Statant rąstinį namą netik svarbu parinkta mediena, bet ir medienos paruošimas, statymo technologija ir kiti sprendimai siekiant, kad Jūsų rąstinis namas būtų ilgaamžis, šiltas ir gražus.
„Pušinis namas“ rąstinius namus stato iš Lietuviškos pušies. Ši medienos rūšis pasirinkta ne tik dėl teigiamų žmogaus organizmui savybių, bet ir dėl to, kad turi pranašumų prieš kitus – pavyzdžiui eglinę medieną. Džiuvimo procese pušis mažiau deformuojasi, raitosi, mažiau sėda lyginant su egle, taip pat mažiau trūkinėja.
Mediena kertama žiemą, kuomet medis negyvas. Tuomet rąstas tvirtesnis, atsparesnis kenkėjams, mažiau deformuojasi.
Po medienos apdirbimo rąstai tepami specialiu apsauginiu tirpalu, saugančių ją nuo ardančių grybelių, pelėsių, puvimą sukeliančių mikroorganizmų ir medienos graužikų. Statant namą tarp pamatų ir sienojų dedama izoliacinė medžiaga, siekiant išvengti sienojų apatinių vainikų erozijos. Statant sienojus kiekvienas rąstas veržiamas kas 1-2 m geležiniais medsraigiais. Tokiu būdu rąstai tiesiog „sulimpa“ vienas su kitu. Tarp rąstų dedama mineralinė vata. Surentus rąstinį namą, rąstai yra paruošiami tepti ilgalaikiu impregnantų, kurį klientas išsirenka pagal norimas savybes.
Pastatyto namo kiekviename iš kampų vertikaliai dedamos geležinės konstrukcijos. Viršuje vienas galas užfiksuojamas, o apačioje sumontuojamas veržimo mechanizmas. Nuolat veržiant šias „štangas“ mažinama namo deformacija.
Kokybiškai pastatyti rąstiniai namai yra ilgaamžiai. Tačiau norint mėgautis ekologišku ir jaukiu būstu, turite namą prižiūrėti. Pagrindinis darbas, kurį turėsite atlikti kas keli metai – namo impregnavimas. Kas kiek laiko teks perdažyti namą priklauso nuo pasirinktų impregnantų rūšies ir kokybės. Standartiškai brangesni impregnantai tarnauja ilgiau, nei pigesni.
Tai tik keletas specialių priemonių, kurios užtikrina rąstinio namo kokybę ir ilgaamžiškumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *