Routeris

Routeris – nevaržomam darbui internete

Routeris

Routeris

Technologijų amžiuje žmonės skuba ginkluotis kompiuterine technika. Visą ją nori sujungti į internetą tam, kad galėtų dirbti, pramogauti be jokių apribojimų. Bėda ta, jog vienoje patalpoje pastačius antrą ar net trečią kompiuterį, kyla įvairių problemų su patogiu interneto naudojimu. <ahref=“http://www.pirk.lt/kompiuterija/komunikacine-ir-tinklo-iranga/937/“>Routeris išsprendžia šias bėdas akimirksniu, nes šis įrenginys yra specialiai pritaikytas tam, kad visi kompiuteriai būtų sujungti į vieną tinklą ir būtų galima naudotis tuo pačiu internetu.

Taupus sprendimas

Jeigu nutiko taip, jog namuose atsirado du kompiuteriai, kyla problema pasidalinti interneto ryšiu. Paprastai tų kompiuterių naudotojais būna skirtingi žmonės, todėl dėl šios priežasties gali atsirasti nesutarimų net tarp šeimos narių. Kokie galimi šio konflikto sprendimo būdai?

Pirma, galite kreiptis į savo interneto tiekėją. Už papildomą mokestį jums bus suteiktas dar vienas IP adresas (kompiuterio indikatorius IP tinkluose). Deja, už jį greičiausiai reikės mokėti papildomą mokestį. Taip pat bus reikalingas papildomas kabelis arba šakotuvas internetui, jeigu norėsite internetu naudotis tuo pačiu metu. O taip tikrai nutiks. Rezultate turime vienkartines ir netikėtai atsiradusias reguliarias išlaidas internetui.

Antras sprendimo būdas yra routeris, o tiksliau jo įsigijimas. Tai yra vienkartinė investicija, kuri per tam tikrą laiką atsipirks, o jo privalumais naudotis galėsite netrukus po pirkimo. Juolab, kad routeris kaina labai negąsdina. Paprastai ji siekia nuo keliasdešimt už paprasčiausią iki kelių šimtų litų už greitą ir daug funkcijų turintį įrenginį.

Kurį būdą pasirinksite? Vargu, ar dar verta svarstyti.

Sprendimas jūsų gyvenimo kokybės pagerinimui

Jeigu jau pasirinkote antrąjį variantą, tuomet reikėtų plačiau susipažinti su maršrutizatoriais (routeriais).

Yra du populiariausi tipai – tai dsl routeris (su laidu į įrenginį) ir routeris bevielis. Pirmasis variantas yra patogesnis, jeigu reikia greito interneto kompiuteriuose bei juo dalinasi daug vartotojų. Tuomet pasirenkamas didelį interneto greitį praleidžiantis maršrutizatorius. Tuo tarpu bevielis įrenginys yra dažniausiai naudojamas tuomet, kai norite pajungti ne tik kompiuterį, bet ir kitus prietaisus, pvz.: planšetinį kompiuterį ar išmanųjį telefoną. Bevielis routeris kaina stipriai nesiskiria nuo routeris optiniam internetui (šviesolaidiniam), tačiau patogumas atperka net ir didesnius kainos skirtumus.

Geriausias sprendimas

Ieškant optimaliausio varianto savo namams ar ofisui gali tekti gerokai paprakaituoti. Routeris nuolat populiarėja, todėl pasirinkimo galimybės kartais glumina net ir patyrusius vartotojus. Jeigu paklaustumėte, koks yra geriausias bevielis routeris, rasti vienareikšmišką atsakymą nebūtų lengva. Jeigu naudojatės šviesolaidiniu internetu, tuomet pasirinkti bus sunku, tačiau mobilaus ryšio naudotojams viskas kur kas aiškiau. Routeris 3g ar 4g ryšiui yra bene geriausias sprendimas nuolat keliaujantiems ir negalintiems dirbti vienoje vietoje. Tai itin aktualu dirbantiems komandoje ir norintiems nuolat turėti greitą ir patikimą interneto ryšį.

Taupiems, o ne taupantiems

Sakoma, jog labai taupus moka du kartus. Taip gali nutikti, jeigu jūsų pirktas routeris yra naudotas, o ne naujas. Jeigu routeris neveikia, tuomet gali būti du variantai: nusipirkote sugedusį prietaisą arba jis nėra tinkamai paruoštas darbui. Routerio konfiguravimas nėra sudėtingas pažengusiam kompiuterio vartotojui. Pradedantiesiems, tai daug nervų ir laiko atimantis procesas. Jeigu jūs esate pradedantysis, tuomet pasikvieskite daugiau išmanantį arba ieškokite išsamaus paaiškinimo vartotojo instrukcijoje arba visagaliame internete.

Routeris – lengvesnis, patogesnis ir nevaržomas būdas keliems kompiuteriams vienu metu pasiekti greičiausią pasaulyje interneto ryšį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *