Senelių globos namai ir kaip jų nebijoti

Seneliu globos namai tampa vis populiaresniu sprendimu daugeliui, neturinčių galimybių tinkamai pasirūpinti savo artimaisiais, reikalaujančiais intensyvios priežiūros. Deja dažnai seneliu globos namai atrodo puiki išeitis artimiesiems, tačiau ne pačiam senjorui – šis vengia ir bijo keliauti į naujuosius namus, ieško įvairių dingsčių bei priežasčių, o galiausiai pradeda kaltinti artimuosius dėl tokiopasirinkimo. Taigi, kaip reiktų paaiškinti senjorui, jog šiuolaikiniai seneliu globos namai yra puiki vieta garbingai senatvei?

Seneliu globos namai dažniausiai baimę ir nepasitikėjimą kelia todėl, jog senjorams trūksta objektyvios informacijos apie tai, kaip vyksta gyvenimas šiuose namuose, koks personalas dirba, kokios yra teikiamos paslaugos bei namus supanti aplinka. Taigi, pirmiausia vertėtų išsamiai supažindinti senjorą ir parodyti jam, kaip viskas yra iš tiesų. Seneliu globos namai noriai priima lankytojus, tad galite tiesiog nuvykti ir apžiūrėti pasirinktą įstaigą – galbūt to ir užteks, norint parodyti artimajam, jog nėra ko bijoti. Jei abejonių išsklaidyti nepavyksta, visi drauge pasikalbėkite su senelių namuose gyvenančiais senjorais, su personalu, kuris kasdien prižiūri senelius.

Seneliu globos namai ypatingai rūpinasi, jog gyventojais rūpintųsi draugiškas, malonus bei profesionalus ir patikimas darbuotojų kolektyvas. Tad senjoras, susipažinęs su slaugytojais bei prižiūrėtojais gali pakeisti nuomonę, apie tai, kokie iš tiesų yra seneliu globos namai.

Dar vienas puikus argumentas – tai aplinka. Gražiai sutvarkyti, prižiūrėti seneliu globos namai ir juos supanti aplinka dažnai vilioja ne vieno akį. Naujai įrengtos patalpos, kuriose yra visa senjorams reikiama infrastuktūra, o taip pat – gražus, erdvus kiemas, žalios erdvės, kuriose galima pasivaikščioti ir pasigrožėti gamta.

Reikia nepamiršti ir to, jog seneliu globos namai ne tik rūpinasi pagrindiniais senjorų poreikiais, tačiau ir organizuoja turiningą laisvalaikį – įvairius meno, mankštos užsiėmimus, renginius, išvykas bei ekskursijas, popietės arbatėles, skaitovų klubus ir daugelį kitų visavertiško laisvalaikio veiklų.

Taigi, norėdami parodyti savo artimajam, bijančiam ir galvojančiam, jog seneliu globos namai yra tarsi kalėjimas, suteikite daugiau informacijos, parodykite lankstinukus, paskaitykite atsiliepimus, nuvykite į kelias tinkamas vietas. Taip senjoras savo akimis pamatys, jog seneliu globos namai – tai išties puiki vieta, kurioje yra garantuojama tinkama priežiūra, jauki atmosfera bei šauni draugija.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *