Sibiro haskis, kodėl turėtumėte arba neturėtumėte įsigyti vieną?

siberianhuskies2Sibiro, arba tiesiog haskis, viena pastarojo meto populiariausių didžiųjų šunų veislių. Daugumą žavi vilko išvaizda, nepaprastas aktyvumas, draugiškumas visoms amžiaus grupėms, taip pat tarp šios veislės šunų yra paplitęs ir heterochromia iridis t.y. gyvūno abi akys gali būti skirtingos spalvos, kas dar labiau žavi žmones žiūrint į šiuos šunis. Negana to, tai vienintelė šunų veislė, kurios kailio spalvos ir gama nėra reglamentuoti, todėl šunų varžybose visų spalvų haskiai yra haskiai. Taip pat jų draugiškumas ir elgesys su vaikais irgi paperkantis. Tačiau jie, kaip ir visišunys turi ir savų trūkumų.

Tokių šunų dresavimas yra gana sudėtingas. Šie šunys priskiriami vidutiniškai protingų šunų kategorijai, todėl jiems sunku išmokti komandas ir tinkamo elgesio. Taip, galima juos išmokyti elgtis gražiai, tačiau ne be reikalo jie niekada nebuvo ir nebus tarnybiniai šunys, kurių pirmas kriterijus visada yra dresavimo lengvumas ir gebėjimas dirbti komandoje su kitais šunimis ar kitais gyvūnais.

Kiti trūkumai yra labai susiję su jo prigimtimi, tai yra Sibirinių šunų palikuonys ir gana artimi vilko giminaičiai. Jie buvo veisti, kaip labai atsparūs, greiti, ištvermingi ir ištikimi šunys, tačiau jie yra laukiniai, todėl visada pasitaikius progai bėgti jie bėga ir kol savo kiekio neišbėgios, tol, jų nei pašauksi, nei pagausi. Ir tą jie puikiai žino, todėl šeimininko komandą grįžti jie labai gerai apsvarstys ir, tik jeigu patys norės, grįš. Šie šunys buvo sukurti bėgti ilgai, vidutiniu tempu ir tempiant vidutinio sunkumo krovinį. Jis nėra labai ištikimas šuo, taip pat jam reikia daug erdvės. Jeigu jis jaučiasi skriaudžiamas, o tai reiškia, kad jam nepakankamai dėmesio (dėl savo prigimtinio didelio kontakto su žmonėmis, jiems labai trūksta jų bendravimo ir dėmesio), neišsilaksto savo dozės arba išvykęs vienas šeimos narys – jis pradeda kaukti. Ši šunų veislė kaip ir vilkai, nėra mėgėjai loti, jie kaukia. Tad, jeigu tokį auginsite namuose, tuomet reiktų atkreipti dėmesį, kad kaukimas erzins jus, kaimynus ir pusę rajono.

Kita vertus, šie gyvūnai itin atsparūs, ypač šalčiui, net, jie “pražįsta” per speigus ir pačius šalčius. Tai irgi atsirado iš jų prigimties, tiesiog per pačius speigus silpniausi išmirdavo, o stipriausi ir ištverminigausi dauginosi ir gyvavo toliau. Šie gyvūnai yra nepaprastai draugiški žmonėms, tai iš dalies prigimtinis dalykas, nes jie nuo seno gyveno su eskimais, todėl nuolat turėjo jiems palaikyti kompaniją ir būti draugiški su jų vaikais. Jeigu toks šuo taptų agresyvesnis, šeimininkas jį tiesiog užmušdavo, taip ilgainiui šie šunys ir tapo kuo tapo, nedideliais, lengvais, greitais, draugiškais, ištvermingais ir galingais šunimis. Tačiau laukinė prigimtis ir gyvenimas daro savo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *