Siūlo darbą

Patarimai siūlantiems ir ieškantiems darbo

Siūlo darbą

Siūlo darbą

Dirbti ir užsidirbti norintys žmonės imasi veiklos, kuri būtų jiems artima ir, žinoma, apmokama. Asmenys, kurie siūlo darbą, ieško darbuotojų, išmanančių konkrečios veiklos sritį, darbščių, atsakingų ir sąžiningų. Deja, ne visada tiek ieškantiems darbo, tiek jį siūlantiems žmonėmspavyksta rasti tinkamą variantą. Ką daryti, kad darbdaviai, kurie siūlo vienokį ar kitokį darbą, nenusiviltų priimtais darbuotojais? Kokia yra sėkmės, kuri lemia, ar gausite siūlomą darbą, paslaptis? Ką daryti, kad žmogus, kuris jums siūlo darbą, patikėtų jūsų gabumais ir priimtų į savo kolektyvą? Kaip iš pirmo karto suprasti, kuris darbuotojas yra sąžiningas ir patikimas? Kuris į darbą žiūri atsainiai, o kuris iš tikrųjų nori dirbti? Vienareikšmio atsakymo į šiuos klausimus, veikiausiai, nerasime. Tačiau yra keletas bendrų dalykų, kuriais vadovaujantis sėkmės koeficientas gerokai išauga.

Išvaizda

Sakoma, jog daug kas priklauso nuo pirmo įspūdžio. Taigi tiek darbdaviai, tiek darbo ieškantieji turėtų jau per patį pirmą pokalbį pasistengti sudaryti teigiamą pirmąjį įspūdį. Darbdaviai, kurie siūlo darbą, dažniausiai yra įmonės vadovai ar jų pavaduotojai. Jie eina aukštas pareigas, todėl daugelyje įmonių ar įstaigų pastarieji asmenys būna pasitempę, tvarkingai apsirengę. Be abejo, tai priklauso ir nuo paties darbo pobūdžio, tačiau paprastai, nepaisant to, ar siūlo darbą betonuotojui, ar vadybininkui, siūlantis asmuo, tai yra darbdavys, turi tvarkingai atrodyti. To, deja, ne visada galima pasakyti apie ieškančius darbo asmenis. Kartais pastarieji, manydami, jog priklausomai nuo jų darbo pobūdžio priklauso ir apranga per pirmąjį darbo pokalbį, padaro lemtingą klaidą. Jie ateina vilkėdami netvarkingais drabužiais, patys sudarydami netvarkingo žmogaus įspūdį. Specialistai pataria per pirmąjį darbo pokalbį, nepaisant darbo pobūdžio, vilkėti švariais drabužiais ir atrodyti tvarkingai. Pirmasis įspūdis yra labai svarbus ir reikšmingas. Nuo jo priklauso didelė dalis tolesnės jūsų sėkmės. Pavyzdžiui, ligoninė siūlo darbą bendrosios praktikos slaugytojai. Pastaroji į pirmą darbo pokalbį ateina vilkėdama pernelyg išaukiančiai, yra prisiauginusi itin ilgus nagus, plaukai nešukuoti. Darbdavys iškart akreips į tai dėmesį ir, veikiausiai, į antrą pokalbį tokios kandidatės jau nebepakvies. Bet štai jeigu siūlo darbą buhalteriui namuose ir kandidatas į pirmą darbo pokalbį ateina ne tik turėdamas tam tikrą žinių bagažą, bet ir tvarkingai atrodantis, pasitempęs, jis turi kur kas daugiau vilčių būti pakviestas į antrą pokalbį. Be abejo, jeigu darbdavys atrodo pernelyg netvarkingai, darbuotojui tai taip pat kelia nepasitikėjimą. Taigi tiek darbo ieškantieji, tiek jį siūlantieji visų pirma turėtų pradėti nuo savo išvaizdos.

Verbalinė ir neverbalinė kalba

Pasitempę ir tvarkingai atrodydami pelnysite tik vieną iš pliusų, bet, deja, ne visus. Taigi ir toliau stenkitės sudaryti teigiamą įspūdį apie save. Asmuo, kuris jums siūlo darbą, tikėtina, jog išmano pagrindinius ne tik verbalinės, bet ir neverbalinės kalbos ženklus. Be abejo, yra ir šią sritį išmanančių darbuotojų. Pastariesiems daug paprasčiau save kuo teigiamiau pristatyti darbdaviui. Atėjus į darbo pokalbį, priklausomai nuo to, dėl kokių pareigų yra kalbama, pavyzdžiui, ar siūlo darbą buhalteriui, ar siūlo darbą farmacininkui, reikia ne tik išmanyti atitinkamą sritį, bet ir gebėti kuo daugiau teigiamos informacijos apie save perduoti neverbaliniu būdu. Taigi labai svarbu ne tik išvaizda, ne tik jūsų žinios, patirtis, bet ir laikysena, mimika, gestikuliacija darbo pokalbio metu. Psichologiją gerai išmanantis asmuo gali gana greitai pastebėti, kada jūs jaudinatės, kada nerimaujate, kada sutrinkate, o kada netgi pameluojate. Nepaisant to, kur kalbate dėl darbo, tai yra, ar siūlo darbą buhalteriui marijampolėje, ar vadovui Vilniuje, visuomet reikia stengtis jaustis tvirtai, pasitikėti savimi, nesibaiminti. Todėl laikysena turi būti tiesi, bet neįsitempusi. Taip pat patartina vengti pernelyg daug gestikuliuoti. Būtina išlaikyti akių kontaktą kalbant. Ir svarbiausia – maloniai nusišypsoti ir pasitikėti savimi.

Interesai

Be jau minėtų dalykų, dar yra svarbūs ir interesai. Ko jūs reikalaujate iš darbdavio ir ko pastarasis reikalauja iš jūsų? Kas bendro jus sieja? Sakoma, jog geras darbuotojas yra didelis turtas. Tačiau ir geras bei supratingas darbdavys yra tarsi didelis priedas prie algos. Nepaisant to, ar siūlo darbą buhalteriui kaune, ar inžinieriui – Klaipėdoje, ar siūlo darbą auklei Radviliškyje, visuomet yra tam tikri tiek darbdavio, tiek darbuotojo interesai bei lūkesčiai. Kuo daugiau bendrų interesų ras darbdavys su darbuotojais, tuo sėkmingiau klosis veikla. Svarbiausia tai, kad abi pusės būtų motyvuotos ir orientuotos į tos pačios veiklos rezultatus. Tik mėgstantis savo darbą žmogus jį atliks nuoširdžiai ir tinkamai. Darbdaviai, kurie siūlo darbą, taip pat turi jį mylėti ir gerai išmanyti. Tik tuomet bus perteikta tinkama informacija ir rastas pats geriausias sprendimo būdas.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *