Skaitmeniniai fotoaparatai

Skaitmeniniai prisiminimų saugotojai

Dar visai neseniai fotografuodavome „taupydami kadrus“, bijodami, kad juostelė pasibaigs ne vietoje ir ne laiku. Skaitmeniniai fotoaparatai pakeitė nuotraukų prasmę – dabar jie keliauja visur, yra šalia ne tik svarbiausiais gyvenimo momentais, bet kasdien ir beveik bet kur. Tai fotoaparatai, kuriuose atvaizdas gaunamas, naudojant elektroninę matricą. Skaičiuoti kadrų nebereikia, niekas neriboja mygtuko paspaudimo iki 24 ar 36 (būtent tokios buvo populiariausios juostelės). Tūkstančiai akimirkų gali būti užfiksuota, ištrinta, perkelta į įvairias laikmenas, atspausdinta ant popieriaus. Funkcijos panašios, tad kuo skiriasi įvairūs skaitmeniniai fotoaparatai?

Pirmiausia skiriasi ne patys fotoaparatai, bet jų kainos. Paprasta palyginti kelių fotoaparatų funkcijas ir kainą. Tas pačias funkcijas turinčių, skirtingų firmų skaitmeniniai fotoaparatai kainos atžvilgiu gali smarkiai skirtis. Žinomiausi fotoaparatų gamintojai yra keli: Kodak, Fujifilm, Nikon, Canon ir Panasonic. Prieš perkant fotoaparatą, pravartu pasitarti su patikimu ir fotografavimo srityje žinių turinčiu specialistu. Pabandysime trumpai apžvelgti šias kelias kompanijas, gaminančias ne tik fotografavimui skirtą produkciją.

Kodak skaitmeniniai fotoaparatai

Kodak firmos šūkis „paspausk mygtuką, o visą kitą padarysime mes“. Kompanija gyvuoja jau nuo 1888 metų. Kodak skaitmeniniai fotoaparatai labiau tinka buitiniam, ne profesionaliam fotografavimui, tačiau nuotraukos spalvos ryškios, aiškios. Daugelio mėgiama funkcija, kuomet užfiksavus vaizdą, ekrane atsiranda ženklas, kurio skirtinga spalva įspėja, ar vaizdas kokybiškas, ar reiktų taisyti.

Fujifilm skaitmeniniai fotoaparatai

Fujifilm kompanija 2009 metais šventė savo 75 metų gyvavimo jubiliejų. Pasaulyje ji žinoma kaip didžiausia foto prekių gamintoja. Skaitmeniniai fotoaparatai gaminami nuo nedidelių, kišeninių modelių, skirtų buitiniam naudojimui, iki profesionalių skaitmeninių fotoaparatų su įvairias keičiamais objektyvais.

Daugelyje sričių profesionalai pasikliauja Fuji produkcija, kuri neapsiriboja vien fotoaparatais. Jų prekės yra ne tik spausdinimo aparatai, bet ir įvairūs medicinos prietaisai.

Nikon skaitmeniniai fotoaparatai

Nikon yra daugiašalė įmonė, įsteigta Japonijoje. Ji specializuojasi vaizdo gavime ir optikoje. Gamina ne tik fotoaparatus, bet ir matavimo instrumentus, žiūronus, mikroskopus. Nuo 2006 metų sausio Nikon pranešė apie juostinių fotoaparatų gamybos nutraukimą ir visas pajėgas sutelkė tam, kad būtų tobulinami skaitmeniniai fotoaparatai.

Vieni labiausiai mėgiamų profesionalių fotografų darbo įrankių yra būtent Nikon skaitmeniniai fotoaparatai. Taip pat ir šios firmos veidrodiniai fotoaparatai dažnai pasirenkami profesionaliems foto darbams.

Canon skaitmeniniai fotoaparatai

Canon yra daugiašalė kompanija, kurios būstinė įsikūrusi Tokijuje, Japonijoje ir sėkmingai gyvuoja nuo 1937 m.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *