Ten, kur trykšta šaltinis

borjomi vanduo

borjomi vanduo

Vandenį geriame kasdien ir nuo pat mažumės. Norėdami atsigaivinti, numalšinti troškulį, patirdami skrandžio negalavimus, taip pat renkamės vandenįiš čiaupo arba perkame parduotuvėje. Borjomi vanduo išgaunamas iš natūraliai susiformavusių šaltinių. Tik ar žinome jo istoriją ir ypatybes? Apie vandens savybesir naudą organizmui kalbama jau seniai. O kokia šio mineralinio vandens nauda? Kas glūdi jo sudėtyje?

Truputis istorijos

Min vanduo borjomi turi savo seną istoriją, nes pirmieji jo šaltiniai buvo atrasti jau prieš kelis tūkstančius metų. Jau XX amžiaus pradžioje buvo rasti akmeniniai vonios kubilai, tačiau šie šaltiniai buvo užmiršti, o vietovės, kuriose jie tryško, liko apleistos. 1829 m Rusijos kariai Borjomi upės dešiniajame krante aptiko mineralinio vandens šaltinį. Susidomėjęs radiniu, pulko vadas nusprendė šaltinį išvalyti ir į butelius išpilstyti jo vandenį. Borjomi vanduo buvo pristatytas į karinę bazę. Pulko vadas naudojo jį skrandžio problemoms spręsti, nes atrado teigiamą vandens poveikį. Vėliau šis šaltinis buvo aptvertas akmenine siena, kur buvo pastatyta maudykla ir nedidelis namelis. 1837 m. Gruzijos gydytojas Amirovas ištyrė vandens sudėtį bei jo poveikį ir nusiuntė pirmuosius analizės rezultatus į Sankt Peterburgą ir Maskvą. Jau iki 1841 m. po visą Rusiją pasklido žinia apie tai, jog gruziniskas borjomi vanduo turi gydomųjų savybių. Laikui bėgant, šis vanduo tapo populiarus ir kitose šalyse. 1850 m. Borjomi miestelyje buvo atidarytas pirmasis mineralinio vandens parkas, o 1854 m. valdžios institucijos užsakė pastatyti ir pirmąjį vandens išpilstymo fabriką, kuris pradėjo veikti 1890 m.

Vandens ypatybės

Borjomi vanduo yra natūralus vulkaninės kilmės mineralinis vanduo, išgaunamas iš Gruzijos kalnų gelmių. Jo šaltiniai yra centrinėje Gruzijos dalyje esančiame didžiausiame Europoje nacionaliniame parke – Borjomi – Kharagauli. Žemės paviršių šis vanduo pasiekia natūraliu būdu. Vanduo pakyla pats, stumiamas natūralios angliarūgštės. Žemės paviršių min vanduo borjomi pasiekia iš pusantro tūkstančio metrų gylio, tačiau ištrykšta gerokai giliau. Kol vanduo pasiekia žemės paviršių, prisisotina Kaukazo kalnuose esančiais mineralais. Borjomi vanduo mineralinis ir prisotintas natrio bikarbonatu. Taip pat šio vandens sudėtyje yra didelė koncentracija bikarbonatų. Borjomi vanduo kaina ne ką skiriasi nuo kitų mineralinių vandenų. Tačiau reikėtų nepamiršti, jog būtent šis vanduo turi daugybę žmogui reikalingų mineralinių ir biologiškai aktyvių medžiagų, kompleksiškai veikiančių organizmo funkcijas. Jame gausu kalcio, magnio, kalio bei natrio. Nepaisant to, jog šis vanduo moksliškai tyrinėjamas nuo XIX amžiaus, dar niekam nepavyko laboratoriškai atkurti jo unikalios sudėties.

Comments are closed.