Trinkelių klojimas kilęs iš Olandijos

Pirma trinkelių gamyba atsirado Olandijoj. Būtent Olandai sukūrė gamybos būdą iš šventvagiško akmens. XIX a pradžioje Olandai jau pradėjo kloti pirmus kelius iš trinkelių. Pirmas toks kelias sujungė tokius didelius miestus kaip Amsterdamą ir Garlemą. Po pirmo sėkmingo kelio nutiesimo iš trinkelių, olandai nusprendė taikyti šią medžiagą skirtingiems objektams. Olandijoj <a title="trinkeliu klojimas“ href=“http://www.trinkeliudejimas.lt/trinkeliu-klojimas/“ target=“_blank“>trinkelių klojimas tapo labai populiarus, nes šitoje šalyje ir taip buvo mažai akmens medžiagų. Po sėkmingos trinkelių gamybos Olandijoj, gamybą ir trinkelių klojimą perėmė kitos šalys. Taip jos iš pradžių pasiekė JAV, Rusija ir kt. šalis.

Trinkelių privalumai:

  • Patvarios ne tik šalčiams, bet ir dideliems karščiams ir skirtingai negu asfaltas, trinkelės neišsiklaipo nuo kaitrios saulės.
  • Dar vienas trinkelių privalumas, kad jas galima lengvai perdėti.
  • Taip pat vanduo neužsibus Jūsų šaligatviuose ir kiemuose.

Trinkelių klojimo technologijos:

Trinkelių klojimas – tai išsivystęs technologijos procesas. Nereikia pamiršti svarbiausių žingsnių.

  • Pirmiausia išsirinkite trinkeles, kurios tiks Jūsų sodui, namui ir t.t. Susiraskite gamintoją, o ne tarpininką, užsisakykite trinkeles. Kai gausite trinkeles, patikrinkite ar visos jos sveikos ir nesutrūkusios. Dabar galime pradėti trinkelių klojimą.
  • Pirma ką reikia padaryti, tai išlyginti paviršių ir užpilti sluoksnį smėlio su žvyru. Padaryti taip vadinamą „pagalvėlę“. Smėlis, klojant trinkeles turi būti be molio.
  • Po to, kai supylėte smėlį su žvyru ,reikia viską sutrombuoti specialia mašina.
  • Po šitų žingsnių eina paviršiaus išlyginimas.
  • Ir dabar jau galimas trinkelių klojimas.

Kai lyja lietus, tai vanduo subėga į taip vadinamą „pagalvėlę“ per sudėtų trinkelių tarpus ir neduoda vandeniui kauptis viršuje. Ir jei vis dar abejojate, kad nesugebėsite susikloti trinkelių pats, tada galite viską patikėti darbininkams su didesne trinkelių klojimo patirtimi. Ir Jūsų namas, sodas ar kt. aplinka džiugins akį ne vienerius metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *