Užuolaidos – miego sergėtojos

Kiekvieno žmogaus namuose kiekvienas langas turi užuolaidas ar bent jau žaliuzes. Nesvarbu kur žmogus gyvena: ar bute, ar name, jis vis tiek nori ilgiau pamiegoti, o užuolaidos suteikia tokią galimybę, nes jos apsaugo nuo rytinės saulės šviesos. Mano nuomone, tai yra pagrindinė užuolaidų funkcija, bet jos taip pat gali apsaugoti nuo nepageidaujamų akių iš gatvės ar kiemo. Užuolaidos dažnai naudojamosspecifiškai įmontuotiems langams, jie turi savitą pavadinimą – langai nišoje.

Užuolaidos gali būti pritaikytos prie kambario interjero, sienų spalvos arba tiesiog parinktos pagal žmogaus norus. Tai yra visiškai nesvarbu, iki tol kol jos atlieką savo pagrindinę funkciją – apsaugo nuo nepageidaujamo dėmesio ir nuo išorinių šviesų ar vaizdų. Jeigu norite išskirtinių užuolaidų galite internete paieškoti dailininkų, kurie paišo ant medžiagos ir pasiūlyti jiems savo idėjas. Tokiu būdu puoštos užuolaidos bus tikrai išskirtinės ir jas parode draugams ar pažįstamiems tikrai juos nustebinsite ir sužavėsite savo būsto unikalumu.

Vietoj užuolaidų galima rinktis ir šiuolaikiškesnį sprendimą – žaliuzes. Žaliuzių kainos tikrai nesikandžioja, tačiau kaip ir daugelis naujų technologijų dažniau genda, o paprastų užuolaidų taip paprastai nesugadinsi. Užuolaidas galima ištepti, nutraukti laikiklius, tačiau rimtų gedimų jos tikrai nepatirs. Blogiausia ką gali tekti padaryti tai išskalbti jas.

Kitas tokios pat paskirties dalykas, panašus į žaliuzes yra roletai. Roletai neužima daug vietos, jie dažniausiai būna prigludę prie lango. Juo galima pasirinkti iš įvairiausių ornamentų, spalvų. Roletus lengvai pritaikysite prie bet kokio būsto interjero. Roletai taip pat gali sugesti, užstrigti, bet jų sutaisymas neturėtų būti sudėtingas.

Taigi, jūsų teisė rinktis, kas Jums labiau prie širdies – užuolaidos, roletai ar žaliuzės. Kaip ir minėjau: užuolaidos reikalauja priežiūros – skalbimo, o žaliuzės ar roletai gali nesunkiai sugesti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *