Veidrodiniai fotoaparatai – aukštos kokybės fotografavimui

Veidrodiniai fotoaparatai tai fotoaparatų rūšis, kuriuose vaizdą formuoja objektyvas, o fotografuojant vaizdas yra matomas matiniame stikle. Veidrodiniai fotoaparatai dažnai vadinami DSLR arba SLR. Žinomiausi tokio tipo fotoaparatų gamintojai yra:

  • Canon
  • Nikon
  • Pentax
  • Olympus
  • Sony
  • Panasonic
  • Fujifilm
  • Sigma

Pagrindinės veidrodinių fotoaparatų savybės

Aukšta nuotraukų kokybė.Veidrodinių fotoaparatų nuotraukų kokybė lenkia skaitmeninių fotoaparatų nuotraukas. Didesni DSLR fotoaparatų jutikliai suteikia galimybę išgauti aukštesnę raišką.

Veikimo greitis. Nauji veidrodiniai fotoaparatai veikia ypač greitai, prietaiso įjungimas, nuotraukų „fokusavimas“ bei fotografavimo staigumas užima mili sekundes.

Kaina. Dėl aukščiau išvardintų savybių veidrodiniai fotoaparatai kainuoja gerokai daugiau nei skaitmeniniai. Naujų veidrodinių fotaparatų kaina prasideda nuo 1200 Lt.

Priedai. Įsigyjus veidrodinį fotoaparatą prireiks ir tam tikrų priedų tokių kaip: objektyvas, atminties kortelė, objektyvo filtras, fotoaparato kuprinė – krepšys. Objektyvas yra vienas pagrindinių priedų reikalingų veidrodiniui fotoaparatui. Deja perkant fotografavimo priemonę šis priedas į komplektą dažniausiai neįeina. Naujų objektyvų kainos nuo 500 iki 3000 Lt., o išsirinkti tinkamą objektyvą fotoaparatui pakankamai sudėtinga, tačiau kokybiškam fotografafimui jis yra būtinas. Parduotuvėse fotoaparatų priedai kainuoja išties nemažai, todėl rekomenduojama juos pirkti Lietuvos ar užsienio interneto parduotuvėse ar aukcionuose, tokiuose kaip „Ebay“.

Dydis ir svoris. DSLR fotoaparatas su priedas užima nemažai vietos, priešingai nei daugelis skaitmeninių fotoaparatų negalėsite veidrodinio įrenginio įsidėti tiesiog į kišenę – vedrodiniui fotoaparatui prireiks specialios kuprinės ar krepšio. Veidrodiniai fotoaparatai sveria nuo ~ 500g iki ~ 950g, palyginus su eskaitemninių fotoaparatų svoriu 120g -300g tai tikri „gigantai“.

Prieš įsigydami fotoparatą turite nuspręsti, kokią pinigų sumą galite išleisti, kokiu tikslu bus fotografuojama, ar dažnai ketinate jį gabentis kartu su savimi ir pan. Renkantis fotoaparatą būtinai jį išmėginkite: išabandykite netik fotografuoti, bet ir įvertinkite prietaiso patogumą, valdymo navigaciją.

Apibendrinant galima teigti, jog veidrodiniai fotoaparatai yra išties pažangūs, tačiau tai atsiliepia ir jų kainai. Renkantis fotoaparatą patariama skirti laiko jų charakteristikų bei apžvalgų nagrinėjimui . Taip netik įsigysite kokybišką daiktą, bet ir sutaupysite pinigų.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *