Vonių restauravimas – kaip visa tai prasidėjo?

Voniu restauravimas atsirado Jungtinėse Amerikos valstijose. Visos šios srities pramonės pradininkai yra kilę iš Amerikos. Tik gerokai vėliau voniu restauravimas atkeliavo į Senąjį Žemyną. Europiečiai vonių restauravimo technikos mokėsi iš amerikiečių, iš ten pat siųsdavosi ir reikiamas medžiagas. Voniu restauravimas, kaip ir visa kita, į Lietuvą atėjo šiek tiek vėliau.

Pačioje pradžioje, pavieniai asmenys, nugirdę, jog yra toks dalykas kaip voniu restauravimas, pradėdavo patys užsiiminėti šia veikla savamoksliškai, nenaudodami jokios patikrintos technologijos.

Voniu restauravimas nebūdavo kokybiškas bei užimdavo kur kas daugiau laiko. Tokie savamoksliai meistrai vonias dažydavo su paprastu teptuku ir paprastais emaliniais ar aliejiniais dažais. Toks voniu restauravimas žinoma nebuvo efektyvus – išdžiūvusi vonia būdavo grublėta, taip pat dažnai naujoje dažų dangoje likdavo šerių nuo teptuko. Toks voniu restauravimas nesulaukė pasisekimo ir didesnio visuomenės susidomėjimo, kadangi atnaujintos vonios tarnaudavo trumpai ir klientai likdavo nepatenkinti tuo, ką siūlė savamoksliškas voniu restauravimas.

Voniu restauravimas žengė sekantį žingsnį, bandydamas paslaugą padaryti šiek tiek kokybiškesnę, greitesnę ir paprastesnę – taip darbų procese atsirado vonios dažymas kompresoriumi. Naudojant šį prietaisą, vonios paviršius būdavo lygiau padengiamas dažais, tačiau nepakakdavo kompresoriaus galios išpūsti tirštą dangą, dėl to dangos sluoksnis būdavo itin plonas. Tad ir šis savamokslių meistrų bandymas perprasti vonių restauravimo techniką buvo nesėkmingas. Netinkami įrankiai, nemalonus kvapas, daugybė dulkių ir trumpas vonios tarnavimo laikas nepateisino klientų lūkesčių.

Taigi, tuomet atėjo metas į Lietuvą atvežti ir pritaikyti tikrąją amerikietišką vonių restauravimo technologiją, kuri neturi jokių anksčiau minėtų trūkumų. Taip pats voniu restauravimas pradėjo atsinaujinti – buvo pradėta naudoti speciali įranga bei priemonės, specialios dangos su papildais, užtikrinančiais ilgą vonių tarnavimo laiką. Meistrai domėjosi naujausiomis technologijomis ir mokėsi iš kitų šalių specialistų, o tai padėjo pasiekti ne tik geriausių rezultatų, tačiau ir išvengti galimų brokų bei klaidų. Taip profesionaliai ir atsakingai vykdomas voniu restauravimas Lietuvoje tampa vis populiaresnis – daugelis žmonių nori namuose turėti gražią, baltą vonią, tad kodėl gi jos neatsinaujinus? Žinoma, visuomet labai svarbu pasirinkti patikimus, profesionalius meistrus, kadangi ir dabar netrūksta savamokslių siūlančių pigias, tačiau itin nekokybiškas paslaugas. Tad būkite atidūs ir pasirinkite teisingai, tuomet ir jūsų namuose voniu restauravimas teiks džiaugsmą!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *