Windows 7 įrašymas

Daugiausiai problemų visiem sukelia Windows įrašymas, pabandysiu aptarti pagrindinius darbo principus perrašant Windows’us.

Pirmiausia reikia:

  • kompiuterio
  • Windows intaliacinio disko
  • interneto

turint šias priemones galime pradėti darbus. Aš turiu kompiuterį HP ProBook 4530s be operacinės sistemos:

Įdedame DVD su Windows 7 operacine sistema, nustatome per BIOS “boot from DVD” tam kadkrautų pirmiusiai iš DVD įrenginio, tas ypač reikalinga, jei yra sena operacinė sistema. Nes jeigu “boot from” nustatyta pirmenybė iš kietojo disko tada užkraunama sena operacinė sistema ir DVD nebekrauna. Nustačius boot from DVD ir perkrovus kompiuterį turėtumėt pamatyti štai tokį užrašą:

Tada, kaip ir parašyta, paspaudžiate bet kurį klaviatūros klavišą ir jums pradeda krauti instaliaciją iš DVD. Palaukus užkrauna maždaug tokį langą, jis priklauso nuo Windows’ų versijos, čia naudojama Windows 7 Ultimate. Atsiprašau už kokybę, bet pagrindinė mintis matosi ir prastoje nuotraukos kokybėje:

Nustatome Windows kalbą, pasirenkame laiko juostą, kad laikrodis rodytų teisingą laiką ir pasirenkame klaviatūros kalbą, po to spaudžiame “Next” mygtuką.

Užsikrovus sekančiam langui spaudžiame “Install Windows”, sutinkame su licenzija ir pasirenkame advanced install. Tada mums užkrauna particijavimo langą kur galime skaldyti diską. Rekomenduojama jį perskelti į bet dvi dalis į pirmąją dalį įrašyti Windows’us, o kitoje laikyti svarbius failus, nuotraukas ir visą kitą informaciją kurią reiktų atgaminti sugedus kompiuteriui. Nes kitą kartą perinstaliuojant Windows’us nereikės perkėlinėti duomenų, jie tiesiog liks D diske.

Po šios operacijos pasirenkame particiją į kurią diegsime Windows ir spaudžiame “Next”. Paspaudus “Next” prasidės Windows diegimas, jis gali užtrukti ir 5 – 40 min. taigi būkite kantrūs ir neišsigąskite kai kompiuteris persikraus pats, ten viskas taip ir turi būti.

Po viso diegimo užsikraus lentelė su vartotojo vardo ir kompiuterio pavadinimo forma – užpildykite jas pagal save:

Užpildžius spauskite “Next”. Po to suveskite Windows slaptažodį, jei slaptažodžio nenorite tiesiog palikite tuščią formą ir spauskite “Next”. Sekančiuose languose spauskite “Ask me later” ir dar sekančiame “Next”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *