Žeimena: per Labanorą ir Pabradę

Baidarės Žeimena

Baidarės ŽeimenaLabanoras ir jo giria pagarsėję visoje Lietuvoje. Čia plūsta žmonės norintys pabėgti nuo miesto šurmulio, atsipūsti tikroje lietuviškoje gamtoje, kur ošia pušys ir tyvuliuoja gausybė ežerų.

Tuo tarpu Pabradės miškai kiek žinomesni aplinkinių vietovių gyventojams, nes čia plūstama grybų ir uogų. Kam Pabradė per toli, tas vyksta iki Nemenčinės miškų, kurie taip pat garsūs grybingumu.

Tačiau ne tik miškai ir ežerai vilioja šia kryptimi – netoli Labanoro, Kaltanėnuose prasideda viena švariausių Lietuvos upių – Žeimena. Čia labai populiari baidarių nuoma, kuri labai stipriai išgarsino šios upės vardą. Ir ne veltui, nes plaukimas Žeimena palieka daug įspūdžiu, paskatina vis imtis baidarės irklų ir traukti į upes.

Baidarių nuoma Žeimena yra patraukli dėl daugybės dalykų:

  • Ypač švaraus ir skaidraus vandens;
  • Puikių krantų, kuriuose didžiuliai miškai;
  • Geros infrastruktūros plaukiant baidarėmis;
  • Galimybės plaukti ne tik pačia Žeimena, bet ir ežerais, kurie laikomi jos ištakomis;

Žinoma, baidarių nuoma Žeimena nėra tobula, tačiau čia tikrai apstu poilsiautojų pasirinkusių plaukimą baidarėmis, kurie nesigaili, neabejoja savo sprendimu. Vienu iš didesnių trūkumų laikomas gana didelis plaukiančiųjų kiekis, tačiau Žeimena ir su ja susisieję ežerai driekiasi ne vieną kilometrą, tad sau vietos randa tiek pradedantieji plaukikai, tiek ir patyrę baidarių irkluotojai, kuriems baidarių nuoma vasaros metu nepamainoma.

Esant pikui, vasaros metu kuomet lepina ypač geras oras, gali būti sunku rasti vietą nakvynei prie Žeimenos, tad sumąsčius plaukti ne vieną, o bent porą dienų reikėtų tuo pasirūpinti iš anksto – kuo anksčiau pasirūpinsite nakvyne savo kompanijai, tuo geresnę stovyklavietę ar sodybą galėsite rasti. Juokaujama, kad paskutinę minutę sugalvojęs plaukti Žeimena turėsi tenkintis nebent pusdienio plaukimu, tačiau didėjanti paklausa privertė pasitempti baidarių nuomotojus ir šie surado galimybių kaip pasiūlyti plaukimą šia upe visiems norintiems (be abejo, tam tikros ribos lieka).

Skirtingai nei baidarių nuoma kitose vietose, baidarių nuoma Žeimena yra siūloma labai įvairiomis atkarpomis, tinkamomis vienos, dviejų ar net trijų dienų plaukimams. Be viso to, Žeimena – tai Neries intakas, o Neris teka pro Vilnių, tad galėsite plaukdami Žeimena grįžti namo į sostinę – jei tik turėsite tokį norą ir pakankamai jėgų, kurių tokioje ilgoje kelionėje tikrai prireiks. Be viso to, reikės pasirūpinti palapine, miegmaišių, iš anksto rasti stovyklavietes.

Neplaukėte Žeimena? Baidarės Žeimena su Jumis turi išplaukti tuoj pat!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *