Žiemos sezonui artėjant

Teigiama, kad šaltuoju metų laiku 70-80 procentų išlaidų būstui sudaro šildymas. Vis brangstant kurui, tačiau vangiai kylant atlygiams dažnėja klausimas – kaip sumažinti šildymo išlaidas, į kurį geriausias atsakymas yra taupyti, tačiau kaip?

Sumažinti temperatūrą namuose ir apsivilkti kelis megztinius tikrai nėra tinkama išeitis, tačiau kartais daugiabučių gyventojai neturi pasirinkimo laisvės. Benegeriausia išeitis – pastato renovacija, tačiau norint ją atlikti reikia paskirti nemažai lėšų bei tam turi pritarti dauguma namo gyventojų.

Jei renovacijai nėra nei lėšų, nei namo bendrijos narių sutikimo, galima atlikti keletą smulkesnių darbų, kuriuos taip pat galima atlikti ir gyvenantiems individualiame name ar kotedže.

Visų pirma, atkreipkite dėmesį į vieną jautriausių vietų – langus. Jie turi būti sandarūs. Net jei esate pasikeitus senus medinius langus į plastikinius, pasidomėkite apie juos plačiau, galbūt juos reikėtų papildomai sandarinti. Jei planuojate langus keisti, įsigydami žiūrėkite ne tik į profilių skaičius, gamintojų ar pardavėjo pavadinimą, bet ir į labai svarbų punktą – laidumą šilumai. Kuo daugiau šilumos praleis langai, tuo šalčiau bus viduje, automatiškai didės išlaidos šildymui. Be to, kokybiški ar gerai užsandarinti langai sumažina ir aplinkos (pavyzdžiui gatvės) keliamą triukšmą.

Jeigu Jūs turite balkoną reikėtų jį įstiklinti. Kambaryje prie kurio yra balkonas, jį įstiklinus, bus šilčiau, sumažės šalto oro srautas į vidų. Taip pat kaip ir geri langai, gerai įstiklintas balkonas sumažina ir triukšmą. Balkone įrengus medines bei apšiltintas grindis, medžiu ar kitomis šilumą saugančiomis medžiagomis apdengus sienas bus galima sutaupyti dar keletą procentų šilumos bei išlaidų jai apmokėti.

Bene populiariausias būdas senos statybos daugiabučių namuose išsaugoti šilumą – šilumą atspindinčios plokštelės už radiatorių. Radiatoriai tokiuose butuose įprastai yra po langais ant išorinės namo sienos, todėl neišvengiamai šildo ir ją. Siekiant sumažinti išorinės namo sienos šildymą bei padidinti išliekančios viduje šilumos kiekį vienu ar keliais laipsniais įrengiamos specialiai tam skirtos plokštelės bei lentyna ar didesnė palangė virš radiatoriaus, kuri nukreipia šilumą ne į lubas, bet į patalpos vidurį.

Kalbant apie radiatorius, didelė klaida kuomet jei užstatomi baldais, gėlėmis ar kitais šilumą užstojančias daiktais. Vardan grožio įrengiamos grotelės ar kitos radiatorių apdailos taip pat stipriai kenkia šilumos išsisklaidymui patalpoje.

Kaip ir tinkamas radiatorių įrengimas, taip ir gera šildymo sistemos izoliacija sumažina patiriamas šildymo išlaidas. Dažnai daroma klaida, kuomet šildymo sistemos elementai nėra tinkamai izoliuoti ar tam tikros jų atkarpos yra sąmoningai ar nesąmoningai paliktos be šilumos izoliacijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *