Nusipirkote UAB? Ką reikia daryti, kad galėtumėte atsidaryti
Jei neseniai atidarėte uždarąją akcinę bendrovę (trump. UAB) arba tapote bendru savininku, tai tuomet žengėte labai svarbų žingsnį nustatydami savo verslo teisinį pagrindą ir apsaugodami savo asmeninį turtą. Jei prieš nuspręsdami, kokio teisinio pagrindo įmonę įkurti, turėjote keletą klausimų apie UAB, tai po to kai UAB pirkimas ar steigimas įvyko tikriausiai turite dar daugiau klausimų: „O ką daryti toliau?“
Ar UAB pirkimas arba sukūrimas yra viskas ko Jums reikia prieš atidarant savo verslo duris klientams? Ne visai. Štai keletas dalykų, kuriuos reikia apsvarstyti prieš pradedant daryti verslą.
- Gaukite visus būtinus verslo liudijimus ir leidimus. Daugelis naujų verslo savininkų mano, kad UAB pirkimas ar steigimas yra tas pats kas gauti verslo licenciją. Ko gero suprantate, kad tai ne toks atvejis. UAB įsigijimas yra pirmas žingsnis sukuriantis verslui teisinį pagrindą. Verslo licencijos suteikia teisę veikti.
- Gaukite pardavėjo leidimą. Daugelyje šalių ir ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose yra reikalaujamas pardavėjo leidimas, kuris gali vadintis ir kiek kitaip. Prieš pardavimą įsitikinkite, kad gavote šį leidimą.
- Gaukite darbdavio identifikacijos numerį. Jis dar žinomas kaip federalinis mokesčių identifikacinis numeris. Šis numeris verslui yra lyg socialinio draudimo numeris žmogui. Jei planuojate turėti darbuotojų, tuomet šis numeris yra privalomas.
- Atidarykite savo verslo banko sąskaitą. Sukūrę UAB turite atsidaryti banke verslo sąskaitą pagal UAB. Tai leis Jums priimti čekius paskirtus Jūsų įmonės vardui. Be to, korporacijų ir UAB įmonių savininkai yra teisiškai įpareigoti išlaikyti savo asmeninius ir verslo finansus atskirai. Todėl turėti atskirą verslo banko sąskaitą yra būtina.
- Prašykite verslui skirtos kreditinės kortelės.
- Apdrauskite savo verslą.
- Teikdami prašymą įgykite teisių kitose valstybėse (užsienyje).
- Suteikite savo verslui vardą.
- Sudarykite savo verslo planą. Kai tampate korporacijos savininku, turite įsitikinti, kad Jūsų verslas bus valdomas aukštesnio administracinio lygmens, nei tuomet, kai buvote vienintelis savininkas.